Karanténa osob

Vláda rozhodla o vycházení ven pouze se zakrytým obličejem

Karanténa osob Další fotografie v galerii >

Vláda od 19. března roku 2020 schválila nová opatření. Nesmí se vycházet ven bez zakrytí obličeje. Nakupování v dopoledních hodinách mezi 10 - 12 hodinou bude vyhrazeno pouze pro seniory nad 65 let. Aktuální počet nakažených v ČR je 631 lidí a 9402 otestovaných.


Vláda nově schválila zákaz vycházení ven bez zakrytí dýchacích cest ať, zdravotní rouškou, šálou, respirátorem, doma ušitou rouškou nebo obyčejným šátkem. Toto platí pro celé území České republiky a to od čtvrtka 19. března roku 2020. Nově se i zavádí speciální otevírací hodiny pro seniory. Ti tak mohou nakupovat dopoledne mezi 10  - 12 hodinou. V této době nesmí nakupovat nikdo pod 65 let.


Koronavirus


 

Jsme přesvědčeni, že většina našich lidí je odpovědná, chápe vážnost situace, vidí, co se děje v Itálii a ve Španělsku – a že to bude brát vážně a realizovat ve vlastním zájmu svých rodin

Prohlásil to předseda vlády a připustil, že není v silách státu zkontrolovat, zda nařízení všech deset milionů obyvatel dodržuje.


NÁVOD NA UŠITÍ VLASTNÍ ROUŠKY SE DOZVÍTE V TOMTO ČLÁNKU:

 

 

Upozornil také na to, že:

Nikdo nechce nikoho kontrolovat ani pokutovat, úmyslné šíření viru je ale trestný čin.

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová za politickou stranu ANO minulý týden nemoc zařadila na seznam mezi nakažlivých nemocí, jejichž šíření tak může být hodnoceno. Povinnost nosit vedle krytí tváře i rukavice kabinet zavádět nechce.

Novou otevírací dobou pro seniory se chce zabránit šíření koronaviru. Mezi nejrizikovější skupinu lidí se řadí právě senioři, kteří mohou lehce podlehnout této nákaze. Proto se pro ně vymezila speciální otevírací doba pro nakupování potravin, léků i drogérie. Do obchodu mohou chodit mezi 10 - 12 hodinu. V tuto dobu by neměli nakupovat osoby mladší 65 let.

Po tuto dobu by tam měli být jenom důchodci. Mimo tuto hodiny by důchodci do obchodu chodit neměli, protože tím ohrožují jenom sami sebe

Apeloval předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula. 


POČET NAKAŽENÝCH V ČR SE DOZVÍTE V TOM ČLÁNKU:


 

Autor: Redakce KinoTip
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy