Josef Maršálek z obrazovek a titulních stran magazínů téměř vytlačil všechny kuchaře, a to s úsměvem

Josef Maršálek z obrazovek a titulních stran magazínů téměř vytlačil všechny kuchaře, a to s úsměvem
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Českem se prohnala už celá řada kuchařských pořadů a v nich se vystřídala záplava kuchařů, kteří ve svém oboru něco dokázali. Někteří se snažili zaujmout lidovými recepty, jiní vsadili na trochu peprnější slovník a vtipné hlášky nebo třeba na češtinu s italským přízvukem.

A potom se objevil zavalitý cukrář, kterému snad nikdy nemizí úsměv z tváře a pobláznil všechny, kdo mají rádi něco „dobrého na zub“ a rádi zkouší nové věci nebo zdokonalují to, co už umí.

Pořad Buchty po ránu je na obrazovkách České televize od loňského roku, a přestože se vysílá v neděli ráno, najdou se statisíce diváků, kteří si rádi přivstanou, aby si umění šikovného cukráře a jeho televizní partnerky Terezy Bebarové zhlédli. A televizním pořadem to nekončí. Receptů oblíbeného Maršálka je všude plno, jsou na sociálních sítích i v mnoha magazínech. O své umění se rád podělí i se čtenáři kuchařských knih. Sám říká, že nevytváří recepty pro profesionální kuchaře, ale rád se o své umění podělí s každým, kdo má chuť péct. Recepty proto tvoří tak, aby podle nich i amatérský kuchař byl úspěšný, pokud umí číst, má doma váhu a ingredience potřebné k pečení.

Loni divákům podsaditý muž předvedl, že i lidé s nadváhou by si neměli v ničem omezovat a pořádně to rozjel na parketu StarDance. Přestože jeho tanec budil někdy rozpaky, on si to užil a dodal odvahu ostatním. Nakonec se v soutěži udržel hodně dlouho, což ocenili nejen diváci, ale i ostatní soutěžící a celý štáb, protože na natáčení nechodil s prázdnou. I moderátor Marek Eben se nad jeho dobrotami rozplýval nadšením.

StarDance 2023
StarDance 2023 | Zdroj: Mikuláš Křepelka / © Česká televize

V současné době akční cukrář pracuje na novém televizním projektu, který má v hlavě už dva roky a slibuje si, že bude méně pracovat a více si užívat života. To však v jeho případě není úplně snadné, protože lákavých pracovních nabídek má stále dost.

Recept na úspěch však cukrář nemá. Z vlastní zkušenosti jen ví, že nejdůležitější je najít si v životě svou vlastní cestu a nenapodobovat cesty jiných lidí. Důležité je také nebát se neúspěchu, mít odvahu vyzkoušet nové věci, vše dělat poctivě a učit se z vlastních chyb.

Ani jít na zkušenou do světa by nemělo být podceňované, protože kontakt s jiným světem a s jinou kulturou může člověku mnoho dát, naučit ho komunikovat, vyjednávat a poznat celou řadu zajímavých lidí. Sám si životem v zahraničí prošel a byla to pro něj dobrá škola života. O pobytu v Británii tvrdí, že zde přestal řešit nepodstatné maličkosti a také pochopil, že je důležité nadchnout lidi pro společný cíl, pokud chce člověk uspět.

Zdroje článku: