Nezůstane jen u jedné návštěvy s Hanou. Vanda z Ulice se do kasina určitě vrátí

Nezůstane jen u jedné návštěvy s Hanou. Vanda z Ulice se do kasina určitě vrátí
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Měl to být zřejmě jednorázový výlet za účelem Hančina rozptýlení. Adrenalinový zážitek ale zanechá na Vandě nehezkou stopu, jak se dalo čekat. Znovu podlehne vábení kasina a jeho snadných výher a v budoucnu se tam nepochybně vrátí. Teprve se ukáže, jak silnou má vůli.

Vanda hazarduje s druhou šancí, kterou od Luďka dostala

Když se Vanda (Kristýna Hrušínská) rozhodla vzít nemocnou kamarádku Hanu (Adéla Gondíková) do kasina, aby si dopřála adrenalinový zážitek, mnozí diváci chtěli věřit, že u toho také zůstane. Že se prostě jen dvě přítelkyně pobaví v herně a zase s grácií odejdou. Haně se dokonce podaří vyhrát nějaké peníze, asi jí přeje štěstí začátečníka. Vanda se celou dobu zdržuje na baru a zdráhá se k ruletě i jen přiblížit. Působí vcelku rozumně a někteří jí drží palce, aby nepodlehla pokušení a nespadla zpátky do těch příšerných problémů, z nichž se tak dlouho dostávala ven.

Vanda opět riskuje, je nepoučitelná.
Vanda opět riskuje, je nepoučitelná. | Zdroj: TV Nova

Jestli jsme si ale skutečně mysleli, že láska k Luďkovi (Vasil Fridrich) a opětovné získání toho, co kvůli svému gamblerství bolestně ztratila, ji napraví, byli jsme hodně naivní. Vanda se očividně oklepala, nejspíš už zapomněla, jak nešťastná byla bez Luďka, odstrčená někde v zahraničí, kde musela pečovat o starého pána, aby zaplatila dluhy. Zapomněla, jak těžké bylo přimět manžela, aby jí znovu začal důvěřovat a aby nevyhrožoval rozvodem. Nemluvě o tom, že Luděk jí pořád ještě tak úplně nedůvěřuje, jinak by zrušil dozor nad Vandiným bankovním účtem.

Doufám, že si vzpomene, jak první vyhrání z kapsy vyhání, trochu se bojím, jak to dopadne.

„Vanda je, s prominutím, blbá. Neváží si další nové šance a znovu dělá chyby. Tohle už jí Luděk neodpustí.“

Neopatrnou Vandu teprve čeká těžká zkouška

Slečinka zřejmě vytěsnila z paměti výčitky svědomí i strach z vážných důsledků. Najdou se tací, kteří si do ní s chutí rýpnou kvůli její hlouposti, neopatrnosti a zbytečnému riskování. Musela přece tušit, že když znovu vkročí do kasina, bude ji to svádět ke hraní. Můžeme se klidně vsadit, že u jedné návštěvy rozhodně nezůstane. Vanda se do kasina jistě opět vrátí, ať už s Hanou nebo bez ní, a možná se znovu nechá zlákat vidinou snadného výdělku. Otázkou je, zda opravdu podlehne, anebo si v poslední chvíli uvědomí, jak kolosální chybu se chystá udělat. Jestli se o tom dozví Luděk, bude zle, o tom nepochybuje nikdo.

Až to zjistí Ludí, tak pofrčí z domu, ani miminko nebude, je fakt nepoučitelná.

„Jasně že Vanda podlehne, půjčí si peníze od Hany a začne hrát, neodolá. Až se to dozví Luďa, to bude rodeo.“

Možná Vandě chybí v životě vzrušení, možná ve skutečnosti vůbec netouží po dítěti, do kterého se ji Luděk v podstatě snaží dostrkat. Není vyspělá ani praktická, což ostatně sama přizná. Naneštěstí se ji Hana pokusí přesvědčit o opaku, vlastně jí peníze do hry přímo nabídne. S takovou kamarádkou se pak těžko odolává – Haně se to utrácí, když tuší, že nemá co ztratit.

Zdroje článku:
  • Autorský text,
  • čtenáři