Tentokrát už ji Ludí asi uškrtí: Vanda z Ulice vezme nemocnou Hanu do kasina

Tentokrát už ji Ludí asi uškrtí: Vanda z Ulice vezme nemocnou Hanu do kasina
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Vanda opět dráždí hada bosou nohou a v tomto případě může být hadem jak její manžel, tak i samotná štěstěna. Když už jsme si říkali, že se dala dohromady a začala sekat latinu, znovu se jí nabídne velké lákadlo, po němž lačně sáhne, byť prostřednictvím kamarádky Hany.

Hazardní hráčka Vanda znovu v pokušení

Z ukázky z nejnovějších epizod Ulice vyplývá, že Vanda si ráda hraje s ohněm, ačkoli se mnohokrát spálila. Je zkrátka nepoučitelná, a tak vezme svou chodící kasičku Hanu do kasina, nikoli však do toho, kam sama chodívala dříve a kde si uřízla pořádnou ostudu. Kdepak, teď zkoumá jiný terén a tváří se jako rozumný doprovod, který bude zpovzdálí neškodně sledovat, jak si kamarádka zkouší namastit kapsu. Skutečně ale odolá pokušení, nebo se nakonec pustí do hry na vlastní pěst?

Závislost na hazardu a monstrózní dluhy jí nepřímo připomene setkání s nečekaným známým. V kasinu se objeví krupiér, s nímž se Vanda setkala už dříve na jiném místě. Když se jí zeptá, zda změnila lokál, Hanu to pochopitelně zaujme a začne vyzvídat, jestli už Vanda někdy hrála. Ano, jinde, v podniku, kde byla s Luďkem. Kdyby ovšem Ludí tehdy tušil, co způsobí, když neřízenou střelu Vandu vezme do kasina, určitě by si to stokrát rozmyslel. Jestli se dozví o této její návštěvě, bude nejspíš hrozně prskat. Minimálně pojme podezření, že se jeho manželka vůbec nezměnila a nadále riskuje.

Hana si asi potřebuje vyhodit z kopýtka, tak proč ne v kasinu?
Hana si asi potřebuje vyhodit z kopýtka, tak proč ne v kasinu? | Zdroj: TV Nova

Jednou gambler, pořád gambler

Ale kdoví, možná Vanda ukočíruje touhu po snadném výdělku a skutečně se omezí na roli pozorovatelky a rádkyně. Ostatně doporučí Haně, aby si koupila žetony a určila částku, kterou chce maximálně utratit, aby později nelitovala. Jaká by ale ta částka měla být? Co si o této dějové lince myslí diváci, pro které Vanda v poslední době platila za oblíbenou postavu? Bude to snad důvod k její nemilosrdné kritice?

„Léčený gambler je pořád gambler. Ona nebyla ani léčená. Říká se tomu, jako u alkoholiků, abstinující. Vždy se k tomu může vrátit.“

„Od Hany nafasovala pět a půl na lodičky, teď si vzpomene ještě na nějakou kabelečku, začne šidit na jídle, vyúčtovávat víc, než spotřebovala, a už v tom pojede.“

Ocenil by někdo, kdyby se scenáristé vydali touto cestou a uvrhli Vandu do problémů, z nichž se dostávala tak dlouho? Pracovala v zahraničí, ačkoli jí to nebylo po chuti, pečovala o starého pána a upřímně se snažila vydělat peníze na zaplacení dluhů, polepšila se a získala zpátky Luďkovu důvěru. Tohle by byl od tvůrčího týmu Ulice velký krok zpátky. Někdo by jistě namítl, že je to pořád dokola a že seriál nedokáže přijít s ničím novým.

„Půjčí si od Hany, vše prohraje a bude zle. Ti, co to píšou, už přehání. Proč jí už nedají pokoj a zase z ní udělají blbečka? Myslela jsem, že budou mít miminko a Vanda se zklidní.“

„Ale gambler takhle nepřemýšlí, je to závislák. A přece v léčebně ještě nebyla. Ta padne na úplné dno a bude na ulici, ne v ní.“

„A ještě k tomu bude těhotná, blbka nemožná.“

No, třeba bude opravdu zajímavé sledovat, jak se Vanda zachová a jestli bude ochotná znovu riskovat vše, co tak těžce získávala zpět. Pokud se tak stane, dojde k tomu až po případném otěhotnění s Luďkem? Jeho reakce by jistě byla k nezaplacení.

Zdroje článku: