Dnes v Ulici: Strhaná Věrka ohrozí Kustíkův život a Rosťa je s Evženem častěji, než je zdrávo

Dnes v Ulici: Strhaná Věrka ohrozí Kustíkův život a Rosťa je s Evženem častěji, než je zdrávo
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Na Věrku, která doteď všechno stíhala, je toho najednou moc. Mladí nestačí na péči o domácnost a děti a také si zvykli i na teplé večeře od Věrky. Jenže jí teď síly docházejí a dojde k něčemu, co dá tomuto zápřahu stopku. Stop by nejraději zakřičela i Blanka, která vídá Rosťu téměř denně.

Rosťa na Evženovi visí jako pijavice

Je fajn mít dobrého kamaráda, se kterým občas skočíte třeba do kina. Jenže čeho je moc, toho je příliš. Nebo přehání jen Blanka, které se přítomnost alkoholika v jejím bytě vůbec nezamlouvá? A proč tomu tak je? Opravdu se tolik bojí o Evžena, jak říká Veronice? Nebo za tím stojí čistě sobecké důvody? Možná chce mít Evžena jen pro sebe. Vyhovovalo jí, když měl oči jen pro ni. Když makal na statku a vše jí odsouhlasil. Teď se jí čím dál tím více vzdaluje. Rosťa má přednost a práce na statku stojí. Hlavně, že ona sama se rozvíjí po všech směrech. Ona totiž může. Evžen, který se v pomoci anonymních alkoholiků poznal, by měl na svůj seberozvoj zapomenout. Pravdou však je, že Rosťa vůbec nevypadá, že by měl v nejbližší době přestat pít. Na Evžena je nalepený jako pijavice a Evžen mu neurčí vůbec žádné hranice.

Evžen by si měl dát pozor, aby ho přílišná ochota pomáhat nestáhla na dno

Evžen, který už na svém účtu hýčká Hanin milion, by se však měl také krotit. Zničehonic se pasoval do role dobrovolného psychoterapeuta, a to bez vzdělání. Častý kontakt s alkoholiky by se mu mohl nevyplatit. Třeba už kvůli Blance, které se jeho chování vůbec nelíbí.

Věrka je v jednom kole, ale o pomoc si neřekne

Věrka se ráda cítí být potřebná. Naplňuje jí to a zároveň si tím dokazuje, že nepatří do starého železa. Jenže čeho je moc, toho je příliš. V poslední době, kdy Karla musela na operaci s ramenem a Luboš opět operativně řešil svoje kolena, je toho na ni až příliš. Nestíhá péči o kluky, o Karlinu domácnost, svoji domácnost a o Luboše. K tomu se přesouvá z místa na místo a její tělo říká dost. Usíná u knihy a zrovna na tento moment čeká Kustík, který se Věrce začne přehrabovat v kabelce. Nachází tam léky na tlak. Kdyby mu je Vojta nevzal, kdoví, jak by to celé dopadlo.

Vojta je z tréninků frustrovaný

O moc lépe na tom není ani Vojta, který se pro fotbal na začátku nadchnul, ale později se z něj chtěl vykroutit. Na tréninku ho znovu něco trápí. Minule to byl asistent trenéra. Teď se s ním nebaví kluci z fotbalu. Vojta by opět chtěl být nejlepší, bohužel je však konkurence velká. Domů chodí otrávený, věčně odsekává a oproti Kustovi, který nic nemusí, se cítí být znevýhodněn. Možná za to může laxní přístup Karly, která si zvykla velkou část domácích povinností nechávat na ostatních.

Zdroj článku:
  • Autorský text