Ve čtvrteční Ulici vytočí Lumíra hýřivá máti, potkan s překvapením i další hádka Jirky a Martiny

Ve čtvrteční Ulici vytočí Lumíra hýřivá máti, potkan s překvapením i další hádka Jirky a Martiny
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Lumír ztrácí fanoušky s každým dalším dílem Ulice a po čtvrteční epizodě to zřejmě nebude lepší. Opět se totiž naštve na máti a předvede se jako úplný despota a blázen, který by chtěl nejspíš hlídat její výdaje podobně, jako to dělá Luděk s Vandou. Díkybohu jej trochu rozptýlí malí potkani…

Lumír bude vyvádět kvůli máminu utrácení

Lumír je už od středy nervózní z matčina odjezdu do Čerčan, zvlášť proto, že si dovolila jet předraženým taxíkem tam i zpátky. Za takovou cestu musela zbytečně vyhodit tisíce korun! Ve čtvrtek se tedy nespokojený syn vydá za máti, aby se jí zeptal, jak se u Vildy měla, ale hlavně proto, aby jí vyčinil. 

Později Vilmě přijde poštou balík z e-shopu s drahým oblečením. Lumírovi to nedá, aby se nepodíval na internet a nedohledal si, za kolik se tam šaty prodávají. Když zjistí, že ani jeden model nestojí pod pět tisíc korun, příšerně se naštve. Jak může být máma tak nerozumná a bezhlavě utrácet? S takovým přístupem bude brzy švorc. Připadá mu, že by na ni měl dohlédnout, vlastně bude odhodlaný učinit tomu přítrž, ale do cesty se mu postaví jak Vendula, tak Kateřina.

Tentokrát Lumíra nerozptýlí ani dobré jídlo.
Tentokrát Lumíra nerozptýlí ani dobré jídlo. | Zdroj: TV Nova

Podle Venduly má babička právo si na stará kolena pořádně užít. Kateřina také usoudí, že peníze si Vilma do hrobu nevezme. Celý život šetřila, proč by si tedy nemohla konečně udělat radost? Chodí jí důchod, jistě má nějakou železnou zásobu, a pokud do ní občas sáhne, nic hrozného se nestane. Ale především – Lumíra se to vůbec netýká, nemá jí co nařizovat ani vyčítat.

Jenže vysvětlujte to tomu bručounovi, který v posledních dnech nemyslí na nic jiného než na to, jak mámu vytrestat za její románek s Vildou. Vlastně ano, je tady ještě jedna věc, ze které se pan Nykl málem zblázní. Ukáže se, že potkan Zoro je ve skutečnosti Zora. Najednou se totiž v kleci objeví minimálně sedm mláďat a Lumír hned začne vymýšlet, jak by se jich co nejrychleji zbavil, než to zjistí Lexík, který naštěstí není doma. Určitě by si je chtěl nechat – a to teda jedině přes Lumírovu mrtvolu!

Alespoň že Nykl přispěje k usmíření Jirky a Martiny

Kateřina bude na rozdíl od něj z roztomilých malých potkanů nadšená, dokonce zavolá Martině, aby se na ně přišla podívat. Jak určitě tušíte, Martina se po předchozí epizodě Ulice utápí v sebelítosti a depresi z další hádky s Jirkou. Ani jeden z nich přitom nemá pocit, že by řekl nebo udělal něco hrozného, takže ani nevnímá potřebu jít se tomu druhému omluvit.

Martině vadilo, že na ni Jirka ohledně kuchařských kurzů a vůbec celého toho osobního rozvoje příšerně tlačí. Jirka naproti tomu nemá dojem, že by byl ve své podpoře nějak urputný. Když ve čtvrtek dorazí do Lumírova bytu kvůli práci, zmíní se, že nechtěl na Martinu tlačit, jen ji chtěl tak nějak posunout, dostrkat k zajímavé příležitosti. Lumír mu promluví do duše a naštěstí dosáhne toho, že Jirka zamíří do hospody a tam se s Martinou usmíří. Tentokrát to šlo rychle. Snad jim to zase nějakou dobu vydrží, než se znovu poštěkají.

Zdroj článku:
  • Autorský text