Nekonečný seriál vzbuzuje nekonečnou nenávist. Kritika dopadá na hlavy snad všech postav

Nekonečný seriál vzbuzuje nekonečnou nenávist. Kritika dopadá na hlavy snad všech postav
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Je zřejmé, že za více než 18 let vysílání se v seriálu nutně musí objevit několik neoblíbených postav. V posledních týdnech to ale na sociálních sítích vypadá, jako by diváci nenáviděli už úplně všechny hrdiny Ulice. Na každém se najde nějaký důvod ke kritice, byť často irelevantní.

„Iva je hysterka roku, jsem na ni alergická“

V poslední době to vypadá, jako by diváci sledovali nekonečný seriál Ulice jen proto, aby si měli na co stěžovat. Jejich ostré kritice a drsným komentářům neunikne snad jediná postava. V obzvlášť velké nemilosti se ocitla rodina Klímových s ufňukanou Ivou v čele.

Z reakcí vyplývá, že zřejmě nikdy nebyli dvakrát populární, ale v těchto dnech čelí až překvapivé nenávisti. Jediný Michal se ještě těší relativní oblibě, ačkoli scenáristé nevyřešili jeho dlouho očekávané poprvé s přítelkyní Žofkou kdovíjak zajímavě a uspokojivě.

Vendula z Ulice odchází, ale spíš bychom to ocenili u Ivy.
Vendula z Ulice odchází, ale spíš bychom to ocenili u Ivy. | Zdroj: TV Nova

Na chudáka vystresovanou Ivu je nahlíženo jako na největší hysterku a nejtragičtější postavu v seriálu, která už pouhým příchodem na scénu vzbuzuje v některých divácích odpor a neodolatelnou chuť přepnout na jiný program. Není však zdaleka jediná.

„Sice na to pořád čumím, ale Miloš začíná být trapný. Taky Lumír už není, co býval, a rodina Klímových, tu přímo nenávidím. Ivuška fňukna je opravdu odporná,“ píše divačka, jejíž názor doplňují další s ještě ostřejšími výrazy.

Z Ivy mně naskakuje kopřivka, ten její staženej ksicht je mi úplně odpornej.

„Franta by měl odjet zvučit do Amstru a už se nevracet“

Knoblochovi jsou vnímáni jako trapná dvojka, z níž scenáristé kdovíproč dělají úplné pitomce. V donedávna oblíbeném Lumírovi teď diváci vidí nesnesitelného žárlivce, který je nepříjemný nejen na Vildu Burdu, ale i na vlastní mámu a vůbec celou rodinu. Kritika se ovšem jako morová rána šíří Ulicí a nemilosrdně napadá další postavy, mnohdy pro naprosto banální důvody.

Např. František, který je součástí Ulice dlouhých osmnáct let, to nyní schytává za nemoderní účes a oblečení, ale hlavně za svůj „dětský vzhled“. Ano, diváci mu vyčítají, že za ta léta zapomněl dospět a zmužnět, stále vypadá velmi mladě, a proto směšně vedle potenciální přítelkyně Lucie, která naopak působí starší, než ve skutečnosti je. Někteří míní, že ti dva spolu vypadají jako teta a synovec, herce přitom od sebe dělí pouhý rok.

Hodí se k sobě, anebo spolu vypadají směšně?
Hodí se k sobě, anebo spolu vypadají směšně? | Zdroj: TV Nova

„Milena dělá rodině jen ostudu“

V bezedném měšci naplněném kritikou se najde slušná porce také pro Milenu Pumrovou, rádoby podnikatelku, která podnikání vůbec nerozumí. Nelegálně nakládá s penězi neziskové organizace, na jejíž úkor se drze obohacuje, navíc se plete do života dceři a budoucímu zeti Jirkovi.

Konečně došlo na Milenu, sebestředná, namyšlená, ale hraje to výborně. Scénář je někdy hodně nedomyšlený, ale to je i u jiných postav…

Zkrátka, nelítostnému soudu v Ulici neunikne nikdo. Skoro se zdá, že původně nejnenáviděnější postava Soni Čechové najednou ustoupila do pozadí a bude si svou vedoucí pozici na žebříčku největších padouchů muset znovu vybojovat. Hodně štěstí, děvče, konkurence není malá…

Zdroje článku:
  • Autorský text,
  • čtenáři