AZ-kvíz je tu už dlouho, ale pořád nás baví. Vyzkoušejte si ho s námi ve zjednodušené formě

AZ-kvíz je tu už dlouho, ale pořád nás baví. Vyzkoušejte si ho s námi ve zjednodušené formě
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Legendární pořad AZ-kvíz už možná nevzbuzuje takový povyk a nadšení jako před lety, ale rekord nejdéle vysílané televizní soutěže tohoto druhu u nás už mu asi nikdo nevezme. Stále tu je a stále dokáže pobavit. To mimochodem hravě zvládne i náš vlastní kvíz.

AZ-kvíz vídáme na televizních obrazovkách už od roku 1997. Ve své době to byla skutečná pecka, ale dokáže pobavit a zaujmout i dnes, o čemž koneckonců svědčí fakt, že se do něj stále hlásí další a další nadšení soutěžící rozličného věku, zaměstnání i vědomostí. Pro úspěch v soutěži přitom nestačí jen ty obsáhlé znalosti, ale také postřeh a strategické myšlení. Musíte především hlídat tahy svého soupeře, aby vám třeba v poslední chvíli nezhatil dokonalý plán.

Aby se pořad neokoukal a postupem času nestal nudným, zavedli tvůrci během let i několik změn pravidel a úprav, základ však zůstával stejný a nadále dost atraktivní na to, aby lákal další zájemce. Nemluvě o dvou sympatických moderátorech, Aleši Zbořilovi a Evě Brettschneiderové-Machourkové, kteří se od začátku vysílání stále drží svých pozic.

Zjistěte, jaké by to bylo ocitnout se v kůži soutěžících, a vyzkoušejte si s námi náš vlastní malý AZ-kvíz.

Doufáme, že se vám při zdolávání naší pomyslné pyramidy skvěle dařilo, ale kdyby náhodou ne, můžete potrénovat v některém z našich dalších zábavných AZ-kvízů.

Zdroj článku: