Iva z Ulice kňourá tak, že se to nedá vydržet. Je nevinná, ale ať ji radši zavřou, konečně bude klid

Iva z Ulice kňourá tak, že se to nedá vydržet. Je nevinná, ale ať ji radši zavřou, konečně bude klid
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Ačkoli je zjevné, že Ivě Klímové za její čin vězení určitě nehrozí, řada diváků už by jí to v dané chvíli snad upřímně přála. Jen ať skončí za mřížemi, aby už nemuseli dál poslouchat její otravné, nezastavitelné fňukání a to, jak se pořád utrhuje na někoho ze svých blízkých.

Kauza kolem Iviny autonehody je směšná

Tvůrčí tým Ulice patrně věřil, že další autonehoda vnese do seriálu napětí a zajímavé zvraty. To ale v případě Ivy a Báry Klímových mohlo fungovat snad jen prvních pár epizod po samotné bouračce. Pak už většina diváků prostě jen doufala, že se nevěrohodná kauza nepotáhne další dlouhé týdny, ne-li měsíce. Dnes už tušíme, že tomu tak zřejmě bude. Problém není ani tak v tom, že scenáristé této rodině zase jednou pořádně naložili, ačkoli i k tomu mají diváci výhrady. Jako by nestačilo, že si Iva nedávno procházela ztrátou miminka, hned musí řešit další katastrofu.

Iva s právničkou Elen
Iva s právničkou Elen | Zdroj: TV Nova

Nejsmutnější na tom však je, že i když se Ulice snaží vycházet ze života a nabízet situace, do nichž bychom se údajně mohli dostat i my, činí tak nepřesvědčivým způsobem, který nemá s realitou mnoho společného. Nebo si vážně někdo myslí, že na Ivu by mělo být nahlíženo jako na zločince, který záměrně přejel a ohrozil nevinného mladíka? Ovšemže ne, všichni víme, že se jednalo o nutnou sebeobranu, že jí opilý mladík sám vlezl před auto a sápal se na kapotu, že druhý násilník držel Báře dveře, aby nemohla zavřít.

Scenáristé znechutili Ivu zřejmě i těm, kteří ji mívali rádi

Je k nevíře, že si Iva klade tak velkou vinu za to, že se jen snažila ubránit sebe a dceru. Každý člověk v okolí jí do zblbnutí vysvětluje, že reagovala pochopitelně a udělala to, co musela, aby se s Bárou dostala do bezpečí. Ony dvě jsou oběťmi! Ale z nějakého důvodu to nemá smysl, policie se chodí vyptávat na Ivu do bistra i salonu, kde jí devastují pověst, a ona už je natolik vyklepaná, že se radši přizná k něčemu, co nezpůsobila. Komu to dává smysl? Divákům rozhodně ne. Tím spíš, že v garážích, kde k nehodě došlo za bílého dne a běžného provozu, zjevně nebyly kamery (tomu se těžko věří), ba dokonce ani žádný člověk v kukani u závory, žádný kolemjdoucí… Jinak by policie přece musela mít dávno jasno, ne?

„Proboha, co jste, scenáristé, z té Ivy udělali? Úplnou krávu, to se naprosto vymyká realitě! Proč nejde s Bárou na policii a neřekne, že byly v podstatě v ohrožení života, že jinou možnost Iva neměla? To je fakt hnus, co děláte!“

„Paní Iva by si měla uvědomit, jaký má to její fňukání dopad na celou rodinu. Vězení jí určitě nehrozí, advokátka by konečně měla zjistit zdravotní stav toho kluka a podat protižalobu za psychickou újmu u Ivy a Báry, za ohrožování a omezování. Ivu a Báru poslat k psychiatrovi pro lékařský posudek.“

„Ano, k smrti vyděšené ženy jsou popotahované a masírované policií, zatímco opilí agresoři, kteří celý konflikt vyvolali a chovali se jako neandrtálci, jsou politováníhodní chudáci.“

„Přesně, scénář je úplně postavený na hlavu.“

Nemluvě o tom, že alkohol by se v krvi zraněného mladíka měl jasně projevit, což by už samo o sobě mělo o něčem svědčit a snad i prospět Ivě a Báře, ne? Ale opět se jedná o něco, co se v ději zatím vůbec neřešilo. Není divu, že diváci prskají.

Zdroje článku:
  • Autorský text,
  • čtenáři