Kniha Jíst, meditovat, milovat od Elizabeth Gilbert se rychle stala velmi uznávanou a oblíbenou. Možná proto, že si tento neuvěřitelný příběh sama spisovatelka opravdu prožila. Ve filmovém zpracování zazářila Julia Roberts a díky cestování bylo natáčení velmi zajímavé, podívejte se sami.
DebugBear je nástroj určený pro front-end monitorování webových stránek. Jakými funkcemi je vybaven a jaké jsou jeho výhody?
Romantické příběhy nemusí být nutně pouze výtvorem spisovatelek tzv. červené knihovny. Život sám umí být inspirativní a leckdy nás může zaskočit. Proto se v literatuře a ve filmu tvůrci často inspirují reálnými příběhy, i když si je většinou poupraví a obohatí.
Děsivý horor o domě v temných silách démonů a proslulých vyšetřovatelích Warrenových se stal velmi oblíbeným. Na děsivosti filmu ale výrazně přidává fakt, že byl inspirován skutečným případem. V čem se film liší od reality? A jak se něco takového mohlo skutečně odehrát?
2012 byl zajímavý rok pro americké prezidenty. Nejdříve se rozhodl Trump bojovat proti Obamovi, a v létě se dostal do kina film „Abraham Lincoln vs. Vampires“. O měsíc dříve, na jaře, produkovala pekelná produkční firma „The Asylum“ svojí verzi „Abraham Lincoln vs. Zombies“.
Příběhy z právnického prostředí patří vždy k těm nejzajímavějším a pokud jde o palčivé téma terorismu a lidských práv, a přidá se k tomu výborné herecké obsazení, vznikne napínavý snímek, který nechá diváky ještě dlouho po odchodu z kina přemýšlet o tom, co právě viděli.
Seriál Božena představuje údajně šokující sexuální scény. Pojďme se na ně podívat podrobněji. Opravdu jsou tak nevhodné a hrozí, že zkazí morálku naší nevinné mládeže?
Rasismus – často diskutované téma. Ideologie, která hierarchizuje sociální skupiny podle určitých ras. Jedná se o názor, že z biologicky odlišných ras lze vyvodit různé důsledky a rozdíly. Jak na tohle téma reaguje filmový průmysl?
Drissův život nevypadá po propuštění z věznice moc růžově. Jako žadatel o podporu musí navštívit místa, kde nabízí práci. Tak se ocitá u paraplegického miliardáře Philippa, který si ho překvapivě vybere za svého osobního asistenta. Driss má být vždy po jeho boku a být mu k ruce při denním programu.
Samotná Louisa May Alcott (1832-1888) si nemohla v roce 1868 představit, jak její kniha bude fascinovat stále další a další generace žen. Snímek „Malé ženy“ z roku 2019 je už sedmou adaptací její knihy.
Tragická událost násilné smrti mladé herečky a manželky režiséra Romana Polanského Sharon Tate se odehrála 9. 8. 1969 v Los Angeles. Do domu, kde mladá herečka pobývala ve společnosti přátel, vtrhli sektáři kultu Charlese Mansona a mladou ženu v osmém měsíci těhotenství zabili.
Film se stal téměř okamžitě neuvěřitelným trhákem a sklízí úspěch u kritiků i diváků. Překvapil svým příběhem, ale hlavně oblíbenou hudbou, kterou jsme všichni milovali. Kde však tvůrci udělali chybu a co ve skutečnost bylo úplně jinak?
Tento velkofilm se snad navždy zapíše do dějin jako mistrovské dílo Jamese Camerona. Pokaždé nás dokáže znovu rozesmát i rozplakat. Známému režisérovi ale opravdu jen tak nějaká chyba neunikne. Přesto pozorní diváci pár chybiček našli a budete se divit, že jste si jich nevšimli už dřív.
Koprodukční snímek „Zpráva“, na němž spolupracovali filmaři ze Slovenska, Česka a Německa, má ohlášenou premiéru na 28. ledna 2021. Jde o celovečerní film režiséra Petera Bebjaka, který je podepsaný pod mnoha úspěšnými českými seriály, například Případy 1. oddělení, Kriminálka Anděl či Herec.
Ruské politické špičky nerady přiznávají selhání, a to i za cenu toho, že tutlání pravdy bude stát lidské oběti. Jak to ale bylo doopravdy s potopením Kursku? Byla opravdu šance námořníky v případě včasného zásahu zachránit?
Leonardo DiCaprio a Robert De Niro znovu zahájili přípravy pro natáčení nového snímku „Killers of the Flower Moon“. Film je jedním z nejočekávanějších projektů příštího roku.
Pokud jde o britskou rodinu, asi nejlepší způsob, jak poznat a pochopit tento fascinující svět, jsou filmy a seriály o královských dynastiích. Být králem nebo královnou není jen o pompéznosti, moci a bohatství. A právě vydařené snímky nám pomáhají nahlédnout pod povrch vytvořeného mediálního obrazu.
Historický exkurz Romana Polanského do období francouzské Třetí republiky se vztahuje k současnosti a odkazuje na stále sílící antisemitismus. Skrze historické události připomíná divákovi stále aktuální lidské slabosti.
Když se Češi rozhodnou natočit akční nebo hororový film, obvykle je z toho trapas. Proto milovníci tohoto žánru dávají přednost zahraniční, obzvláště americké produkci. O to větším a velmi příjemným překvapením je film Trhlina, natočený u slovenských sousedů.
Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Už je to více než sto let, kdy zahynuli na krkonošských hřebenech. Ale co se tehdy nedaleko Labské boudy opravdu stalo? Nemělo tohle drama více než dva hrdiny? Odpovědi hledají tvůrci nového filmu Poslední závod.
Film je natočen podle předlohy Toma Clancyho, který se nechal inspirovat skutečnými událostmi. Sovětský svaz vypustil svou novou, ultra moderní jadernou ponorku, jejíž velitel, kapitán Marko Ramius, zamířil k pobřeží USA. Mnozí ze CIA mají obavy z toho, že ponorka na USA zaútočí, jen Jack Ryan má zato, že kapitán Ramius chce emigrovat. To ovšem musí dokázat velitelstvu, jeho úkol zní jasně: najít ponorku.
Zlověstný kult Charlese Mansona inspiroval poslední desítky let mnoho spisovatelů kriminálního žánru a stejně tak fascinoval mnoho filmových tvůrců a dokumentaristů.
Divadelně laděný životopisný snímek Dannyho Boylea o charismatickém vizionáři zobrazuje spoluzakladatele společnosti Apple jako panovačného génia, který si jde tvrdě za svým, ale v osobním životě rozpačitě tápe.
Televizní minisérie je připomínkou skutečných událostí, které by si lidstvo mělo stále připomínat a poučit se nich. 26. dubna 1986 si mnoho z nás pamatuje, stejně jako selhání a nezodpovědnost bývalého Sovětského svazu vůči svým lidem i celému světu.
Čtyři celovečerní filmy o Boženě Němcové právě dokončuje štáb pod vedením České televize. Série přinese nový oživený pohled na osud významné české spisovatelky. Ukáže její dynamický manželský vztah a jeho proměny v čase.
Emil Zátopek je běžeckou legendou a to nejen v Česku. Není se čemu divit, jeho výkony jsou ohromující. Na olympiádě v roce 1952 získal zlato nejen na trati pět a deset kilometrů, ale i na maratonu, který nikdy předtím neběžel. Nyní o něm David Ondříček natočil film.
Frank Abagnale Jr. je v současnosti špičkovým odborníkem v oblasti finančních podvodů. Ale jeho krušné mládí, kdy po něm pátrala FBI inspirovalo i k natočení filmu Chyť mě, když to dokážeš. Přestože se některé scény zdají být až nereálné, překvapí vás v kolika věcech se film s realitou shoduje.
Zapomeňte na chvíli na romantiku a pusťte si raději filmy o nerozlučném přátelství. Ve filmech je přátelství zobrazováno ve všech různých formách, od komedií až po dramata. Podívejte se na ty nejlepší z nich.
Mladý herec Daniel Radcliffe se snaží vymanit ze škatulky Harryho Pottera a chce předvést i něco nového. Přestože s jeho dětskou rolí bude nejspíš navždy spjatý, v tomto dobrodružném filmu se mu podařilo ukázat se v úplně jiném světle, jako mladý cestovatel bude v džungli bojovat o holý život.
Povedlo se tvůrcům filmu přiblížit charakter Brada Pitta v roli Harrera skutečnému rakouskému horolezci a není ve filmu bývalý člen SS trochu zidealizovaný? A co na odhalení dlouho utajované minulosti řekl sám horolezec?
Americký institut zařadil Schindlerův seznam mezi deset nejlepších filmových děl v historii. Film, který vyzývá k toleranci a lidské sounáležitosti byl oceněn sedmi Oscary. Idealizace hlavního hrdiny pro potřeby dramatu je častou výtkou filmu. Jaký byl skutečný život českého nacisty.
Pětičlenná rodina se rozhodne na Vánoce odjet na dovolenou do Thajska. Chtějí jen na chvíli utéct od každodenního ruchu, to co je čeká bude ale mnohem horší. Přežijí tsunami nebo se už nikdy neuvidí?
Všichni známe příběh jamajských sprintérů, kteří se to s bobováním rozhodli dotáhnout až na olympiádu. Jejich příběh je inspirující, obzvlášť když byl film natočen podle skutečného příběhu. V něčem se film sice s realitou opravdu shoduje, většina je od ní ale celkem vzdálená.
Rusové nikdy na válečných filmech nešetřili a tento žánr jim už tradičně šel moc dobře i za dob Sovětského svazu. Koprodukční snímek (Rusko a Ukrajina) z roku 2015 na tuto tradici úspěšně navazuje. Snímek si nenechte ujít 22. září večer na Prima MAX.
Americký remake, natočený podle japonského filmu Věrný pes Čiko (1987), vypráví skutečný příběh o lásce a blízkosti psa k člověku. Hačikó je již řadu let japonským symbolem oddanosti a věrnosti a jeho socha se stala častým turistickým lákadlem.
Nejednoho diváka, který si oblíbil film „Šakal“ z roku 1997 určitě napadlo, jak to vlastně s tím reálným zločincem s přezdívkou Šakal bylo a jak moc se realita a film shodují.
Sedíte v kině a čekáte úvodní titulky filmu, místo toho se na plátně zjeví režisér a vypráví o vzniku projektu Film Naživo. V pozadí je slyšet příprava štábu a najednou to začne. Vypadá to jako divadlo, ale divadlo to není!
Dvě americká letadla unesená teroristy Al-Káidy naráží do Světového obchodního centra, další letadlo se zřítí na Pentagon, čtvrté letadlo mířící na strategický cíl ve Washingtonu dopadne díky hrdinství pasažérů mimo hustě obydlené zóny asi 250 km od svého původního cíle.
Každý si pamatuje, co se stalo 11. září 2001, dokonce i ti, kteří byli na druhé straně světa. I po devatenácti letech, si lidé tyto okamžiky vybavují. 11. září svět šokovala série teroristických útoků, které výrazným způsobem změnily pohled na terorismus.
Natočit film o osobnosti, kterou část lidí slepě adoruje, zatímco jiní ji stejně slepě nenávidí, není jednoduchý úkol. Obzvláště když je to významná postava moderních dějin, kterou má většina z nás stále v živé paměti. Jak se s tím popral Slávek Horák?
Ve společnosti, kde má extrémismus stále svou sílu, je potřeba lidem připomínat, kam se společnost může neuváženými kroky dostat. Filmů, které se dotkly toho nejhoršího z 2. světové války je mnoho. Některé si připomeneme.
V srpnu skončilo natáčení nové české komedie podle stejnojmenného bestselleru Dominika Landsmana - Deníček moderního fotra. Jak se s novou výzvou otce na mateřské dovolené vyrovnal Jirka Mádl uvidíme v kinech v lednu 2021.
V romantickém dramatu Navždy spolu z roku 2012 si zahráli Rachel McAdams a Channing Tatum. Věděli jste, že tahle podívaná vznikla podle skutečné události? Jak to bylo doopravdy?
Vtipný Adrian Cronauer se stane moderátorem Rádia ozbrojených sil v Saigonu. Jeho vysílání bude jako uragán a vojákům poskytne kapku naděje v těžké době. TV tip na 3. září večer na Nova Cinema.
Už to tak vypadá, že i navzdory hlasitým protestům britských fanoušků královské rodiny, role princezny Diany v připravovaném snímku „Spencer“ zůstává herečce Kristen Stewart.
V roce 1941 za druhé světové války Japonsko zaútočilo na americkou námořní základnu Pearl Harbor na Havajských ostrovech. Na základě této události byl natočen válečný film Pearl Harbor (2001), ne ve všem je ale historicky přesný.
Film Apollo 13 natočený v roce 1995 a oceněný dvěma Oscary, patří k nejvěrohodněji zpracovaným filmům založených na skutečné události. Bylo ale opravdu vše tak, jak je ve filmu?
Vražda Maurizia Gucciho, dědice miliardářského módního impéria GUCCI, se dočká filmového zpracování. Jde o událost z roku 1995 a příběh si vyhlédl pro svůj film Ridley Scott.
Libuška Šafránková většinu svého hereckého talentu věnovala divadlu, proto je každá její filmová role pro diváka doslova vzácným pokladem. A když se ve filmu Báječná léta pod psa potkala s Ondřejem Vetchým, na úspěch bylo zaděláno.
Filmový snímek Paříž 15:17 z roku 2018 pod režijním vedením Clinta Eastwooda se vrací ke skutečné události, která se stala v plném rychlovlaku mířícím do Paříže dne 21. 8. 2015. Cestovali v něm také tři američtí mladíci na dovolené. Film uvede v sobotu 15. 8. 2020 Nova Cinema.
Snímek Nedotknutelní vypráví o vůli žít a o kontrastu dvou zcela odlišných světů. Jak to bylo ve skutečnosti s ochrnutým multimilionářem a jeho svérázným opatrovníkem?
Je to už sedm let, co tento svět navždy opustil představitel obrovitého Johna Coffeyho z filmu Zelená míle Michael Clarke Duncan. Před infarktem ho nezachránil ani přechod na bezmasou stravu, kterou na sklonku života aktivně propagoval ve fitness magazínech.
Americký astronaut Jim Lovell je dnes 91letým pradědečkem, který už na svůj boj o život ve vesmíru může vzpomínat s úsměvem. O svém dramatickém letu k Měsíci před lety napsal knihu, jež se stala předlohou k úspěšnému filmu Apollo 13.
Tmavovláska Sandra Bullock patří už léta nejen k předním hollywoodským herečkám, ale také k nejkrásnějším ženám světa. V době, kdy hrála adoptivní matku hráče amerického fotbalu Michaela Ohera, byla zvyklá dostávat za jedinou roli 10 milionů dolarů. V případě filmu Zrození šampióna však učinila výjimku.
V roce 2003 Aron Ralston málem zahynul v utažském kaňonu, když uvízl ve skalní průrvě a balvan mu zavalil ruku. Po pěti dnech bez naděje na záchranu si kapesním nožem amputoval předloktí, aby si zachránil život. Jeho dramatickou zkušenost věrohodně zaznamenal hollywoodský snímek 127 hodin s Jamesem Frankem v hlavní roli.
Plán natočit snímek o bývalém hráči baseballu Billym Beaneovi se zrodil už v roce 2004. Společnost Sony Pictures během následujících pěti let utratila 10 milionů USD za přípravy a nalákala Brada Pitta, aby si zahrál hlavní roli. Ten se nemohl dočkat, až padne první klapka, když vtom Sony celý projekt zastavila.
Je zřejmé, že celý lidský život se nedá vtěsnat do jediného celovečerního filmu. Nejinak to bylo v případě snímku Čistá duše, který přiblížil osud geniálního matematika Johna Forbese Nashe
Geniálního podvodníka Franka Abagnala, který si hraje s agenty FBI jako kočka s myší, ztvárnil ve snímku Chyť mě, když to dokážeš Leonardo DiCaprio. Skutečný Abagnale se však ve filmu objevil také. Režisérovi to nedalo, a přidělil mu malou roličku.
Ken Carter byl obyčejným trenérem basketbalu na jedné střední škole v Kalifornii. Jednoho dne ale tým rozpustil, protože nebyl spokojen se studentskými výsledky hráčů. Chtěl jim ukázat, že jsou v životě důležitější hodnoty, než se jen strefovat míčem do koše. Jeho gesto se setkalo s velkým mediálním ohlasem a o celou věc se začal zajímat i Hollywood.
Snímek inspirovaný postavou skotského povstalce ze 13. století Statečné srdce se chlubí pěti Oscary, z nichž jednoho získal i Mel Gibson za režii. Komerční úspěch filmu byl také ohromný, a Skotsko se dokonce díky němu dočkalo přílivu turistů ze všech koutů světa.