Zlatá labuť: Bára vtrhne do Labutě s nožem a Gruberová chce ukrást Aleně dítě

Zlatá labuť: Bára vtrhne do Labutě s nožem a Gruberová chce ukrást Aleně dítě
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Po Evě už zůstalo v obchodě jen pietní místo. Chystá se pohřeb. Do práce se vrátila Anna Mauerová. Petr Kučera rozhodl, že všichni zaměstnanci, kteří chtějí jít na pohřeb Evy, dostanou v práci volno. Bára se vrátila domů.

Bára je doma a s Ditou vzpomínají na Evu. Dita přiznává, že Eva nebyla její nejlepší kamarádka a že k tomu, co udělala, možná přispěla, protože jí měla za zlé, že se tahá s Gruberem, a nepochopila, že je vlastně jeho oběť. Bára v návalu emocí chce jít za Petrem, aby mohla za vztahem udělat tečku, ale Dita jí radí, že by měla zůstat doma. Bára sice tvrdí, že s Petrem je konec a že na něj kašle, v nitru je však raněná, že ona dokázala čekat a on si hned našel náhradu. Moc tomu nerozumí a má v tom zmatek. Záhoř měl zase pravdu, když se jí posmíval, že v klášteře byla ona, ne on.

Petr a Toni
Petr a Toni | Zdroj: TV Nova

Konečně Bára odhalí, kde byla

A právě na Slovensku v klášteře Bára byla. Plánovaný přechod do Maďarska nevyšel, protože převaděč byl podvodník. Vybral od lidí peníze a nechal je v lese. Právě tam Bára ztratila doklady. Během pobytu na Slovensku psala svým blízkým dopisy a prosila matku představenou, aby našla způsob, jak je bezpečně doručit, ale teprven když klášter opouštěla, dozvěděla se, že žádný z dopisů neopustil zdi kláštera. Matka představená jednoduše nenašla způsob, jak její dopisy bezpečně poslat dál.

Gruberových je všude plno

Gruberová si stěžuje Sofii, že s manželem už není k vydržení. Nejhorší je, že pro Evu truchlí! Sofie její hněv proti manželovi přikrmuje. Helena si podle ní nezaslouží, aby se k ní tak choval.

Petr a Irena řešili, jak by mohli využít to, že se Eva zastřelila Gruberovou zbraní. To, že se prodavačka dostane ke zbrani vysoce postaveného důstojníka SS, rozhodně něco o Gruberovi vypovídá. A Petr chce zajít ještě dál. Chce falešně svědčit, že viděl Grubera, jak zastřelil Evu. Irena je však z odvážného plánu zaražená. Ona nejlépe ví, jak silný soupeř Gruber je. Pochybuje, že by Petr takovou situaci ustál. Ani ona nedokáže vždy nad Gruberem zvítězit. Má příliš velkou moc, vlastně neomezenou.

Alenin návrat

Bára se potkává se Záhořem a chce po něm, aby pomohl Aleně. On ji ujišťuje, že není první, kdo s tím za ním přišel, ale vše se zkomplikuje v okamžiku, kdy Alena zmizí. Od vrátného se Záhoř dozvídá, že ji odvezlo Gruberovo auto.

Helena oznamuje Gruberovi, že byla na vyšetření a už nebude mít další děti. Jenže ona chce dát vůdci syna, a tak vymyslela ďábelský plán. Vezmou si dítě od Aleny! Byla to Gruberová, kdo Alenu nechal odvést z Veltrus na vyšetření, aby se ujistila, že je její těhotenství v pořádku. Gruber rozhodně není proti. Chce syna a je mu jedno, že nebude od Heleny.

Gruber si rád hraje s Irenou, a tak se rozhodl jí Alenu ukázat, než bude odvezená zpět do Veltrus. Vše se zkomplikuje v okamžiku, kdy se Alena dozví o smrti Evy. I přes protesty Heleny dokáže otce svého dítěte přesvědčit, aby ji nechal doma, kde dítě v klidu donosí. Když zmíní Evu, Gruber jejím prosbám vyhoví.

Setkání Aleny a Báry je dojemné, stejně jako později noční schůzka Aleny a Ireny.

Bára cítí, že její bývalý život je pryč. Petr má novou lásku, Alena má Irenu, Eva už je na jiném místě. Nějak neví, co se životem, a tak dostane nápad, že by mohla alespoň Evu pomstít a zabít Grubera. Mnoha lidem by se ulevilo.

Záhoř si v první chvíli myslí, že po něm chce zbraň proto, aby se pomstila Petrovi. Když se dozví pravdu, nechce se na vraždě podílet. Bára tedy vezme nůž a jde do obchodu. Chce si na Grubera počkat.

Setkání, na které všichni čekali

Situace v obchodě se trochu zkomplikuje. Bára na sebe nechtěně upozorní a Toni dojde, koho potkala. Bára chce prchnout výtahem, ale Toni je stejně rychlá. A je také chytrá, takže brzy pochopí, že Bára nepřišla překvapit Petra. Ale právě to se stane. Dveře výtahu se otevřou a Bára s Petrem se setkávají.

Zdroje článku: