V páteční Ulici rodiče doženou Gábinu k zoufalému činu. Bude chtít odložit svatbu

V páteční Ulici rodiče doženou Gábinu k zoufalému činu. Bude chtít odložit svatbu
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Po rozhovoru se soudcem se Radek cítí uražen a chce mu to vrátit, což Gábinu rozhodí natolik, že pohrozí odložením svatby. Ačkoli se těšila, nemá náladu slavit a předstírat, že je vše v pořádku. Jirka si nemyslí, že by odklad něco vyřešil. Gábinu si vezme, i kdyby měl s otcem zase přerušit kontakt.

Radek a Milena uzavřou příměří, snad to vydrží

Gábina bude neklidná a vystrašená kvůli tomu, co jí ve čtvrtek pověděl Herman. Jirka se ji pokusí přesvědčit, že je velmi nepravděpodobné, aby se otcova slova někdy potvrdila. S neziskovkou přece ani jeho, ani ji nic nespojuje. Kdyby se ale novináři skutečně začali zajímat o Druhou šanci, mohlo by mu to ublížit. Gábina je danou představou natolik vystresovaná, že se svěří Veronice a přizná jí, jak moc se stydí za svou rodinu. Kdyby Jirka znal úplnou pravdu o Mileniných podvodech, asi by nebyl tak shovívavý.

Nervózní Milena se bojí, že ji Herman udá na policii. Podle Radka by jim neměl co říct, koneckonců nemá ani žádný důkaz. Kdyby přece jen něco náhodou vyplavalo, jsou jištění. Zkontroloval účetnictví a ví, že pokud by na Milenu něco prasklo, dostala by maximálně podmínku, jelikož se jednalo jen o tisícovky – žádný zločin století. Navíc k tomu určitě nedojde. Alespoň paní Pumrová vidí, že musejí s Radkem a také s Gábinou držet spolu, a ne se bratříčkovat se soudcem. To není žádný kamarád. Milena je ochotná s Radkem uzavřít příměří, ale ať si nemyslí, že už mu odpustila!

Dokážou spolu Radek a Milena vycházet?
Dokážou spolu Radek a Milena vycházet? | Zdroj: TV Nova

Gábina vyhrožuje odložením svatby

Společně zajdou za dcerou, aby ji ujistili, že jejich neziskovka je čistá jako padlý sníh a nehrozí žádná panika – ani policie, ani novináři. Radkovi nicméně vadí, že je soudce takhle lustruje, jako kdyby mu do nich něco bylo. Proto poprosil kamaráda, aby se podíval na jeho minulost. Tímhle prohlášením Gábinu pořádně nakrkne. Ona přece stojí o dobré vztahy v rodině a nelíbí se jí, že teď budou zase rodiče vytahovat špínu na soudce, aby odvrátili pozornost od vlastní.

Mastný namítne, že Herman se na ně dívá skrz prsty a chová se jako honorace, přitom sám bude mít určitě ve skříni pár kostlivců. Gábina tátovi zakáže podnikat v tomhle směru jakékoli další kroky, dokonce pohrozí odložením svatby. Je unavená z toho, jak si lidé kolem ní navzájem podrážejí nohy. Nejvíc to odnáší ona a Jirka, a tak je pochopitelné, že nemá sebemenší chuť slavit svatbu.

Jirka bude s neústupným otcem rychle hotový

Jirka se s tátou sejde v krámku a požádá ho, aby Gábinu přestal strašit hloupými řečmi o tom, že by mu novináři mohli zničit kariéru. Stejně to dělá jen proto, aby prosadil svůj pohled a ochránil vlastní pověst. Herman syna ubezpečí, že není jeho nepřítel, jenom poukazuje na možná rizika, aby na ně byli připravení. Proti Gábině nic nemá, označí ji za pracovitou, energickou a statečnou ženskou.

Přesto mu Jirka oznámí, že pokud se tolik bojí neziskovky a Mileny s Radkem, vede z toho jediná cesta – přestat se stýkat. Gábina za své rodiče nemůže a on si ji vezme, pokud tedy bude vůbec ještě chtít. Faktem ale je, že Radek a Milena se asi nikdy nezmění, a tak posunutí svatby vlastně nic neřeší.

Zdroj článku:
  • Autorský text