Ve středeční Ulici si Gábina a Jirka vychutnají romantický První máj navzdory plánům pana soudce

Ve středeční Ulici si Gábina a Jirka vychutnají romantický První máj navzdory plánům pana soudce
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Lásky čas nastal i v Ulici a Jirka má po dopadení vraha konečně dost volna na to, aby si ho s Gábinou jaksepatří užil. Hrdý otec se mu ale pokusí překazit sentimentální plány neopakovatelnou nabídkou. Milena mezitím otráveně přihlíží, jak ji Radek dovedně zastupuje v neziskovce.

Jirka dá košem otci, aby mohl být s Gábinou

Jirkovi (Jan Holík) se konečně podaří chytit obávaného vraha, což znamená, že se může radovat nejen Gábina (Aneta Krejčíková). Po dlouhé době si zase jeden druhého užijí, navíc se díky Prvnímu máji vyloženě nabízí různé romantické příležitosti pro příjemně strávený čas. Jirka koneckonců nelení a pouští se do pečení slaďoučkých cupcaků, kromě toho své přítelkyni připraví nádhernou večeři při svíčkách a s hudbou.

Málem mu přitom do plánů hodí vidle jeho otec (Marek Vašut), nesmírně hrdý na schopného syna, jehož díky vyřešenému případu všichni chválí. Herman starší si usmyslí pozvat Jirku na nějakou snobskou večerní akci, kde ho chce představit důležitým lidem.

Herman bude Jirkovou reakcí nemile překvapen.
Herman bude Jirkovou reakcí nemile překvapen. | Zdroj: TV Nova

Mohlo by to mít zásadní význam pro jeho další kariéru, ale Jirka odmítne právě proto, že už je domluvený s Gábinou. Chtějí si spolu vychutnat svátek zamilovaných a políbit se někde pod rozkvetlou třešní. Tahle nepochopitelná sentimentalita pana soudce nepříjemně překvapí. Jak může syn zahazovat neopakovatelnou šanci kvůli společnému večeru s partnerkou, jaký si mohou dopřát kdykoli jindy?

Jirka má však své priority a nenechá se přesvědčit. Chce být s Gábinou, a tak s ní bude i přes otcovo lamentování. No není ten major báječný? Gábina má obrovské štěstí.

Milena nechce zůstat Radkovi nic dlužna

Ne ve všech vztazích to ale hýří láskou a porozuměním. Milena Pumrová (Alena Štréblová) se ve středu objeví v salonu i se svou nejnovější, drahou kabelkou, která údajně stála něco kolem osmi tisíc. Poprosí dceru, jestli by jí nepomohla ji prodat. Nechce totiž zůstat Radkovi (Pavel Novotný) dlužna ani halíř po tom, co jí provedl. Za vynucenou rezignaci se mu nejspíš pokusí ještě pořádně pomstít, ale jak, to je zatím ve hvězdách.

Radek, Slávek a pan Kaštan se sejdou v hospodě, aby probrali pracovní záležitosti. Mastnému se možná podaří získat pro Druhou šanci důležitého sponzora, navíc Kaštana (Antonín Procházka) uchlácholí fakturou za nešťastné bourací kladivo, a tak bude v účetnictví konečně pořádek. Pro neziskovku se zdánlivě všechno v dobré obrací, když teď neschopná ředitelka ze dne na den složila funkci. Kaštanovi to připadá divné, ale Radkovi se Slávkem samozřejmě ani trochu.

Slávek (Josef Vrána) projeví dobrou vůli a podá Mileně ruku na znamení smíru. Koneckonců se budou nadále setkávat, a tak by bylo hloupé, kdyby spolu měli bojovat. Milena ale zatvrzele namítne, že ona s ním nebojovala nikdy, a nabízenou ruku nepřijme. Radek prohlásí, že se jeho bývalá manželka jistě časem zklidní, ale jestli tomu sám opravdu věří, to je otázka…

Zdroj článku:
  • Autorský text