Dnes v Ulici: Klímovi se alespoň maličko pohnou z místa a Soňa nad Prokopem ztrácí svou moc

Dnes v Ulici: Klímovi se alespoň maličko pohnou z místa a Soňa nad Prokopem ztrácí svou moc
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Klímovi řeší, jak jejich rodinný rozpočet zvládne další zatížení půjčkou a Michal je frustrovaný ze stále nepřicházejících výsledků přijímaček i z divného chování Žofky. Soňa ve snaze převzít místo ředitelky ztrácí kontrolu nad Prokopem.

Michal už začíná přijímat fakt, že se v Žofce nevyzná 

Mít vztah je jako se houpat na houpačce. Michal už tuší, že ne vždy bude vše zalité sluncem a nemusí k tomu být konkrétní důvod. Proto se snaží neřešit Žofčino chování a doufá, že ji to přejde. Ve skutečnosti ani netuší, co za tím stojí. Naštěstí má Žofka Nelu, která život bere tak, jak je. Doporučuje jí vyprdnout se na všechny zvláštní pocity a milování s Michalem zkusit ještě jednou. Je to jako jízda na kole. S dalším a dalším tréninkem je to lepší a lepší. A když je Michal už úplně frustrovaný ze stále nepřicházejících výsledků přijímacích zkoušek, Žofka ho nečekaně rozptýlí. A pak konečně přijdou i ty výsledky, na které tolik čekal. 

Vítek hledá možnosti, jak si půjčit půl milionu 

Zdálo by se, že pro Vítka jako pro bývalého bankéře nebude problém půjčit si půl milionu korun. Problém to však je. Oba jsou OSVČ, a proto jim úrok vychází strašně draho. Že by se Vítek přece jen musel vrátit do bankovního sektoru? Potom by nejenže dostal půjčku, nýbrž domů nosil i úplně jiné peníze. Zdá se, že osud si na rodinu Klímovou poněkud zasedl. Ještě nedávno také řešili rozpočet kvůli nečekanému těhotenství.

Soňa se snaží zorganizovat školu 

Ve snaze ulehčit Ireně pomáhá Magda a Prokop se vším, co jim Soňa určí. Netuší však, že to není plán, jak pomoct zahlcené Ireně, nýbrž podlá strategie, jak se usadit v jejím ředitelském křesle. Konkrétní kroky Soňa ještě neodhalila. Už se k nim ale schyluje. Irena je už dobře rozložená. Stačí tu a tam vymazat další mail nebo způsobit jinou škodu a Irena snad znovu dobrovolně opustí tento post. Jenže to pak na její místo zasedne Soňa a škole začnou hrozné časy pod její nadvládou.

Prokopa přestává bavit trávit čas se Soňou 

Jenže ani dokonalá Soňa nemůže zvládat vše. Pod nátlakem povinností a ve víru své rozehrané hry už nestíhá být pro Prokopa postelovou ďáblicí. Už dávno to není o bezstarostných schůzkách v její pracovně. Kromě intimností se tam stále častěji pracuje. A stále častěji se tam řeší Magda, Irena i to, jak jsou všichni v jejím okolí neschopní. Prokopa, který se nerad cítí být pod tlakem, to pěkně štve. A to už si myslel, že u Čechové našel svůj vysněný život bez závazků, jakkoliv je to mimo realitu. Diváci možná správně tuší, že Sonino chování má velkou šanci nahrát Prokopa zpátky Magdě. 

Zdroj článku:
  • Autorský text