Ulice: Společné bydlení všech Marečkových není dobrý nápad, to si myslí i Kryštof Rímský

Ulice: Společné bydlení všech Marečkových není dobrý nápad, to si myslí i Kryštof Rímský
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Marečkovi v nejnovějších epizodách Ulice dospěli k zásadnímu rozhodnutí, které výrazně ovlivní jejich životy. Luboš a Věrka se mají přestěhovat ke Karle a Kryštofovi, aby to usnadnilo chod obou domácností. Pravděpodobně to ale bude spíše zdrojem mnoha konfliktů.

Mladí chtěli děti, tak ať se snaží

U Marečkových vládne poslední dobou pěkný chaos, což by se ale zřejmě dalo říct o mnoha rodinách v Ulici. Luboš si opět poranil bolavé koleno a teď si ho po operaci kurýruje, s čímž mu pomáhá unavená Věrka. Ta se zároveň snaží podat pomocnou ruku Karle, která kvůli rameni nemůže dělat prakticky nic. Navíc je zapotřebí řešit Vojtův náročný fotbalový trénink. Všechny tyto aktivity a komplikace vyžadují neustálé přejíždění, plánování a vyzvedávání. Věci často ztěžuje Márova potřeba poctivé přípravy na maturitu, která už pomalu klepe na dveře.

Právě Kryštof nakonec dospěje k rozhodnutí, jež po konzultaci s Karlou nabere okamžitou platnost – Věrku a Luboše si k sobě dočasně nastěhují. Dá se předpokládat, že fungování všech členů rodiny v jednom bytě nebude jednoduché a přinese řadu úsměvných i dramatických situací.

Věra s Kryštofovým nápadem nejdřív nesouhlasí.
Věra s Kryštofovým nápadem nejdřív nesouhlasí. | Zdroj: TV Nova

„To si úplně představit nedokážu,“ přiznal Kryštof Rímský v pořadu TV Nova. „Mně stačí Vánoce nebo tchyně na chalupě pár dnů, přitom je to fajn ženská, mám ji strašně rád, máme skvělý vztah, ale prostě se to omrzí.“

Pro zdravý vývoj manželství a vůbec udržení nějaké chemie ve vztahu není podle herce dobré, když do bytu náhle přibydou rodiče. Jak míní, v dnešní době už na vícegenerační bydlení nejsme úplně stavění. Dříve to bývalo běžné, ale on by si to představit nedovedl a ani by to nechtěl. Mnozí diváci s ním souhlasí.

Myslí to dobře, ale podle mě to není dobrý nápad. Mladí mají být zvlášť a staří taky. Zase tak velký byt nemají, aby tam mohli být dohromady.

„Mladí by měli hodně věcí zvládat sami, a ne aby tchyně doma prala, vařila, žehlila, starala se o děti a oni jen chodili do práce. Chtěli děti, musí se o ně a svůj domov postarat z větší části sami. U nás babičky nejsou a vše musí fungovat i bez nich.“

Mára se očividně učí i ve vaně.
Mára se očividně učí i ve vaně. | Zdroj: TV Nova

Podobně jako Mára se teď učí i jeho představitel

Márovo náročné období tím nekončí, naopak teprve pořádně začne, nejen kvůli rodičům, ale hlavně kvůli zmíněné blížící se zkoušce z dospělosti. Zatím se ale podle svého představitele pere s výzvou statečně. „Aby ta naše linka nezačala být nudná, tak v tom duchu mě to baví, protože to má alespoň nějaký zábavný vývoj. Jestli ho obdivuju, no, já myslím, že by si člověk měl klást překážky v životě.“

Sám herec maturitu má a také titul z pražské DAMU. Rozhodl se ale, že si obzory rozšíří a naučí se nový jazyk – arabštinu.

„To, jak to je, je vina Máry a Karly,“ píše divačka. „Je to jejich domácnost, jsou dospělí. Chtěli rodinu a dvě děti. Karla si musí vybrat, jestli náročnou práci, nebo rodinu! Věrka se jim nabízí, vše dělá a oni jsou pohodlní a vyhovuje jim to. Má už svůj věk, nemocného manžela, svou domácnost. Měli by být soudní a říct jí, že to zvládnou sami. Jako společné bydlení rozhodně není rozumné!“

Zdroje článku: