Ulice: Nejdřív spěchal na vnouče, teď se bojí o pověst. Získává titul nejvíce umanuté postavy týdne

Ulice: Nejdřív spěchal na vnouče, teď se bojí o pověst. Získává titul nejvíce umanuté postavy týdne
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Soutěž o nejumanutější postavu v seriálu Ulice by za tento týden nepochybně vyhrál emeritní soudce Nejvyššího soudu. Pan Herman starší je zvyklý dosáhnout toho, po čem touží. Se synem Jirkou se po dvaceti letech odloučení sotva smířil, ale neváhá riskovat obnovený vztah a prosazovat svou vůli.

S Hermanovou popularitou to jde z kopce

Není to tak dlouho, co Jiří Herman starší (Marek Vašut) naléhal na vnouče, jelikož si přál, aby jeho slavný rod úspěšných soudců a advokátů pokračoval. Od této myšlenky kupodivu na čas upustil, zřejmě proto, že ho pálí úplně jiná a mnohem naléhavější záležitost.

V hospodě během oslavy Jirkových (Jan Holík) narozenin se stal svědkem hádky bývalého vězně Slávka (Josef Vrána) s paní Pumrovou (Alena Štréblová), tehdejší ředitelkou neziskovky Druhá šance. Jak víme, Milena o tuto pozici přišla, když ji Radek (Pavel Novotný) chytře donutil k rezignaci. Sám se přitom stal členem dozorčí rady a po schválení zřejmě bude i novým ředitelem.

Na oslavě udělali Radek a Milena opravdu velký dojem.
Na oslavě udělali Radek a Milena opravdu velký dojem. | Zdroj: TV Nova

Ačkoli ve společnosti je podle Radka zase všechno v pořádku a čisté jako padlý sníh, Slávkova slova uvízla Hermanovi v hlavě a nedopřejí mu chvíli klidu. Najednou je jako umanutý, má potřebu do vnitřních záležitostí firmy strkat nos a ujišťovat se, že Radek a Milena žádným způsobem nepošpiní dobrou pověst jeho rodiny, hlavně pak Jirkovu. Ten má před sebou slibnou kariéru a po nedávném úspěchu, kdy se mu podařilo dopadnout obávaného vraha, rozhodně nepotřebuje, aby ho novináři začali spojovat s nějakou podvodnou organizací.

„Pana soudce bych doma nesnesla ani pět minut,“ píšou diváci. „On je též takový akurátní. Doma to s ním muselo být výživné.“

Když se přitom Marek Vašut objevil v této roli poprvé, vzbudil všeobecné nadšení. Na příchod charismatického Pana herce se všichni těšili. Teď ale jeho popularita klesá s každým dalším dílem, kde se snaží mluvit synovi do života a vnucovat všem svůj pohled na věc. Bylo by hezké, kdyby scenáristé hned nezničili každou slibnou postavu tím, že jí vymyslí nějaké negativní zápletky, ale o čem by to pak bylo, že? Ačkoli se Herman tento týden ukazuje jako nejvíce umíněná postava, pořád je určitě oblíbenější než např. intrikující Soňa nebo otravná, ufňukaná Iva.

Herman asi bude chtít syna odradit od svatby

Soudce si hraje na honoraci a neustále posuzuje všechny kolem sebe. Nikdo mu není dost dobrý, což Radka vytáčí natolik, že se rozhodne zjistit o jeho minulosti víc a vytáhnout na něj nějakou špínu, aby se ukázalo, že pan dokonalý není bez chyby. Tento krok rozčílí Gábinu (Aneta Krejčíková) a přiměje ji uvažovat o odložení celé svatby, protože za daných okolností si nedokáže představit, jak by si ji vůbec mohli s Jirkou užít. Ostatně se zdá, že Herman hodlá jejich svazku zabránit, ne snad proto, že by proti Gábině něco měl. Naopak ji označí za odvážnou a pracovitou ženu. Ale ti její vykutálení rodiče… To je něco úplně jiného.

Zdroje článku:
  • Autorský text,
  • čtenáři