V hlavní roli smutek a humor. Otestujte se, jak dobře znáte film Šíleně smutná princezna

V hlavní roli smutek a humor. Otestujte se, jak dobře znáte film Šíleně smutná princezna
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Žádné sváteční odpoledne se neobejde bez této tradiční české pohádky. I když je její název docela ponurý, smíchu se tu rozhodně neubráníte! 

Tento film byl natočen v roce 1968 a již v té době se stal naprostou klasikou československé kinematografie. Jedná se o veselou a vtipnou pohádku, která se natáčela především na dvou velmi vzdálených místech, a to na pomezí severních a jižních Čech, na zámku Blatná, a na Slovensku na zámku Bojnice. Za tímto historickým skvostem nestojí nikdo jiný než úžasný režisér Bořivoj Zeman, který má na svědomí i další významné filmy. Mezi ně patří např. Pyšná princezna a Byl jednou jeden král. Písně k filmu napsal Jan Hammer ml. Velkým bonusem tohoto filmu je obsazení dvou velmi známých osobností, a to Heleny Vondráčkové, která ztvárnila postavu princezny Heleny, a Václava Neckáře, který ztvárnil prince Václava.

Oba tito herci mají neskutečný talent jak pro hraní, tak i pro zpěv, což bylo pro režiséra naprostou výhrou. Děj této pohádky nás zavede do království, kam přijíždí družina s kočárem, v němž sedí princ Václav a král Jindřich. Král chce seznámit svého syna s jeho budoucí nevěstou, princeznou Helenou. Ani princ Václav, ani princezna Helena se do svatby neženou a vše podstupují jen z donucení svých rodičů, kteří tím chtějí udržet mír mezi svými zeměmi. Princ uteče, vkrade se do hradu a jde hledat princeznu sám, při tom se však seznámí s dívkou, do které se zakouká. Neví však, že se jedná o princeznu v přestrojení. Princ je zavřen do vězení, neboť nikdo neví, o koho se doopravdy jedná. Princezna se do něj postupem času také zamiluje a vymyslí si, že je nemocná a že ten, kdo ji zachrání, bude jejím manželem. Nakonec se přes všechny patálie a zvraty podaří dát prince a princeznu dohromady, a to i přes to, že ani jeden neví, co je ten druhý zač. V pohádce je mnoho ponaučení, a především se v ní nese myšlenka, že láska vždy vyhrává a není důležitý titul a rod, ale čisté srdce a úsměv na tváři. Teď už si ale pojďme vyzkoušet, jak dobře tuto kultovní pohádku znáte a jestli se můžete řadit mezi odborníky na ni na slovo vzaté!

Tak co, můžete se považovat za odborníky na tuto krásnou československou pohádku, nebo máte ještě co dohánět a plán na dnešní večer máte jasný? Tak neváhejte ani vteřinu a jděte si znovu užít všechny ty úžasné momenty plné humoru, lásky a dobrodružství.

Zdroj článku: