Kultovní film Sněženky a machři oslavil již 40 let. Náš kvíz prověří vaše znalosti o této komedii

Kultovní film Sněženky a machři oslavil již 40 let. Náš kvíz prověří vaše znalosti o této komedii
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Kdo by neznal kultovní českou komedii Sněženky a machři. Film natočený pod taktovkou režiséra Karla Smyczeka měl premiéru v roce 1983. Pojďte v našem kvízu zjistit, kolik si z této komedie ještě pamatujete.

Viky Cabadaj byl lamačem dívčích srdcí

Jednou z nejvýraznějších postav ze skupiny studentů byl bezesporu Viky Cabadaj. Toho si zahrál Jan Antonín Duchoslav. Ten se do konkurzu přihlásil především proto, aby získal omluvenku a nemusel chodit do školy. V době natáčení byl aktivním lyžařem, který se účastnil nejednoho závodu.

Pro herce Jana Antonína Duchoslava se jednalo o jednu z jeho největších rolí. Film Sněženky a machři mu v době premiéry přinesl nebývalou slávu. Ta mu stoupla do hlavy. Jan Antonín Duchoslav poblázněn popularitou a přízní fanoušků nedokončil studium gymnázia. V době svého dospívání se živil všelijak. Jako zkušený lyžař se věnoval učení lyžování, pracoval ale také jako osvětlovač, posunovač nebo rekvizitář.

Pro Duchoslava to nebyla jediná role, rozhodně ale byla tou největší

Protože jej herectví velmi bavilo, rozhodl se zaměřit na hereckou kariéru. Již několik sezón působí v Divadle Radka Brzobohatého. Objevil se také v nejednom seriálu či filmu. Jmenovat určitě můžeme Sněženky a machři po 25 letech, seriál Třetí patro, Ordinace v růžové zahradě nebo Doktoři z Počátků.

Druhý díl filmu úspěch nepřinesl

Protože je film Sněženky a machři úspěšný a v televizi pravidelně reprízovaný již 40 let, po 25 letech se dočkal svého pokračování. Film Sněženky a machři po 25 letech ale příliš velký úspěch nezískal. Zařadily se tak mezi další nepovedená pokračování úspěšných filmů.

 

Zdroj článku:
  • Autorský text