Podívejte se, kteří herci ztvárnili Spider-Mana. Který z nich byl ten nejlepší?
Foto: Alexander Tolstykh / Shutterstock

Podívejte se, kteří herci ztvárnili Spider-Mana. Který z nich byl ten nejlepší?

Známý pavoučí hrdina se na filmových plátnech objevuje už řadu let. Mezitím se v roli Petera Parkera vystřídali už 3 talentovaní herci. Proč se Marvel vůbec rozhodl pro změnu? A který z nich se na Spider-Mana nejvíce hodí?


Tobey Maguire

Tobey se jako úplně první Peter Parker v kinech objevil již v roce 2002. A byl to on, kdo nám poprvé představil úplně neznámý svět Spider-Mana. Díky jeho velkému úspěchu se předvedl ještě v dalších dvou dílech. Seznámili jsme se tak i s velepadouchy jako Dr. Octopusem, Zeleným skřetem, Venomem nebo Sandmanem, které Spider-Man vždy přemohl. A také nesmíme zapomenout na jeho krásný vztah s Mary Jane, který překonal spoustu překážek.

Tobey se svou rolí tedy bude nejspíš navždy spojený a jako první Spider-Man byl skvělý.

Andrew Garfield

Jako druhý přišel v roce 2012 Andrew Garfield s novinkou Amazing Spider-Man. Andrew je skvělý herec, ale v této roli se nepředvedl v úplně nejlepším světle. Jeho Peter Parker byl okouzlující, ukecaný a vtipný. Diváky ale přesto příliš nezaujal známým příběh, který se opět opakoval a nebylo na něm tedy nic překvapivého. Andrew také moc nepůsobil jako ten stydlivý, chytrý Peter Parker, kterého jsme znali z první série. Podle fanoušků prostě vypadal jako třídní oblíbenec, který dostává několik pozvání na party za den.

I tak se ale tato série dočkala druhého dílu, tím to ale bohužel skončilo.

Tom Holland

Jako úplný nováček do světa Marvelu přišel talentovaný Tom Holland. Ten tentokrát ve Spider-Man: Homecoming předvedl něco úplně jiného a všechny tím příjemně překvapil. Vypadalo to, že Tobeyho už nikdo nepřekoná, ale Tom do nového Spider-Mana přinesl úplně novou energii. Hlavním rozdílem je to, že nová série se už nezabývá dobře známým příběhem, ale jde rovnou k věci. Je prostě svěží, vtipná, moderní a tím, že je Tom mladší než jeho předchůdci přináší něco úplně nového.

Samozřejmě se tedy film dočkal i pokračování Spider-Man: Daleko od domova, které se natáčelo i v Praze. Nyní se připravuje i třetí díl, který by měl vyjít koncem příštího roku.

Proč se tvůrci rozhodli pro změnu herců?

Ke změně představitelů Spider-Mana došlo jednoduše kvůli věku. Když se plánoval první restart série, tak herci Tobeymu Maguireovi bylo téměř 40 let. Tvůrci se proto snažili pro nového Spider-Mana najít někoho mladšího, nebo alespoň někoho s mladším vzhledem. 

To se jim s Andrewem Garfieldem určitě povedlo. Přestože mu bylo už 28, vypadal skoro o 10 let mladší. Tato série se však moc velkého úspěchu nedočkala. A když se Marvel navíc rozhodl jednotlivé příběhy ve světě superhrdinů propojit, tvůrci zjistili, že i Andrew je pro roli moc starý. Byl totiž jen o rok mladší než Chris Evans (Captain America) a stejně starý jako Chris Hemsworth, představitel Thora.

A tak se tvůrci dostali až k mladému a talentovanému Tomu Hollandovi, který se v prvním dílu nového Spider-Mana objevil již ve svých 21 letech. Propojení se světem MCU se opravdu povedlo a nová série má skvělé ohlasy.

Tak který z nich je nejlepším Spider-Manem? Podívejte se do galerie a posuďte sami!

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Herci

Další články z rubriky Herci

Herci, kteří našli lásku u stejného pohlaví

Herci, kteří našli lásku u stejného pohlaví

Celebrity, které se za svou sexuální orientaci nestydí! Věděli jste o těchto hercích, kteří tráví život se svým partnerem? Některým to trvalo delší dobu a někteří se to snažili utajit, čemuž se ale nesmíme divit.

Šest tváří svůdníka, milovníka, alkoholika a agenta s povolením zabíjet

Šest tváří svůdníka, milovníka, alkoholika a agenta s povolením zabíjet

Společně se zaměříme na šest představitelů Jamese Bonda, agenta Britské tajné služby s označením 007. Kolik tváří měl tento známý milovník. Kde jsou jeho představitelé nyní a s kým jsme se již museli rozloučit.

Známí herci, kteří jsou vegani většinu jejich života. O kom z nich jste to nevěděli?

Známí herci, kteří jsou vegani většinu jejich života. O kom z nich jste to nevěděli?

Stále více lidí se zamýšlí nad ochranou zvířat a planety. Proto se vegetariánství a veganství stává pořád více rozšířenějším. Pokud hledáte inspiraci, kdo známý se již stal veganem stačí se podívat jen do Hollywoodu a jen tam už najdete několik vašich oblíbenců.

Homosexuální kovboj, Joker nebo středoškolský spratek. Co všechno stihl Heath Ledger za svůj krátký život

Homosexuální kovboj, Joker nebo středoškolský spratek. Co všechno stihl Heath Ledger za svůj krátký život

V lednu to bude 13 let, co zemřel talentovaný herec Heath Ledger. Jeho srdce nevydrželo kombinaci antidepresiv a prášků na spaní. Charismatický krasavec zůstane navždy ve vzpomínkách na filmových plátnech.

Karel Roden a jeho filmy. Který je podle vás ten nejlepší a v jakém trháku jej uvidíme v příštím roce

Karel Roden a jeho filmy. Který je podle vás ten nejlepší a v jakém trháku jej uvidíme v příštím roce

Karel Roden je český herec, který se však prosadil i v zahraniční tvorbě. Narodil se v Českých Budějovicích, a to v roce 1962. jaký je jeho život a které filmy stojí za zhlédnutí, to se podívejte sami.


Další články z rubriky Herci