Catherine Bell ze seriálu JAG: Co nejvíce obdivuje na postavě Sarah MacKenzieové a čemu se věnuje dnes
Foto: www.shutterstock.com

Catherine Bell ze seriálu JAG: Co nejvíce obdivuje na postavě Sarah MacKenzieové a čemu se věnuje dnes

Catherine Bell ze seriálu JAG: Co nejvíce obdivuje na postavě Sarah MacKenzieové a čemu se věnuje dnes Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Seriál „JAG“ se natáčel 10 sezón a vystřídala se v něm řada známých i začínajících herců. Prostředí vojenské prokuratury divákům velice poutavým způsobem přiblížil scénárista Donald Paul Bellisario (který stojí i za seriálem Námořní vyšetřovací služba).


Na zkušené v Japonsku

Catherine Bell letos v létě oslavila 52. narozeniny a věk ji rozhodně neubral na šarmu. Rodačka z Londýna vyrostla s iránskou matkou ve Spojených státech a snila o práci lékařky nebo bioložky. Občas si už od dětství zahrála v reklamě. Začala studovat biologii, ale s atraktivním vzhledem a výškou 1,75 m se jí naskytla pracovní příležitost v Japonsku, v modelingu. Zde se začala věnovat bojovému umění a herectví.

Po návratu do Kalifornie navázala na studium herectví a znovu se začala objevovat v reklamách. Doufala, že by se svým vzhledem a znalostí king boxu mohla uspět u filmu.

Vylepšila tělo slavné herečky

V roce 1992 propůjčila své hezké tělo herečce Isabelle Rosselliniové ve filmu „Smrt ji sluší“, kde ji nahradila v několika scénách.

Zde také během natáčení potkala svého budoucího manžela Adama Beasona, který zde pracoval jako asistent režie.

Její cesta do seriálu JAG byla vlastně náhodná. Původně přišla zahrát jednu z epizodních rolí na konci první série. Svým hereckým projevem nadchla režiséra, a tak pro ni od druhé série vytvořil roli Sarah MacKenzieové po boku hlavního hrdiny majora Harmona Rabba na vojenské prokuratuře. A určitě to byla dobrá volba.

Čestná a milá advokátka se dostala do srdcí diváků a její náklonost k hlavnímu mužskému hrdinovi okořenila celý seriál.

Po seriálu JAG přešla Catherine pracovat do dalšího seriálu o manželkách vojáků „Army Wives“, který točila v letech 2007-2013. K tomu se přidal další seriál „Good Witch“ od roku 2015 do současnosti.

Kromě seriálů se dostala i k filmům, většinou televizního formátu. Určitě si ji budete pamatovat z filmu „Záhada Bermudského trojúhelníku“ (2005) nebo „Dobrá čarodějka“ (2008) z produkce stanice Hallmark. Uplatnila se zároveň jako výkonná produkční. Na film postupně navázalo 6 dalších filmů a je zde propojení se seriálem „Good Witch“. Zahrála si také ve filmech „Božský Bruce“ a „Božský Evan“.

V soukromí má ráda adrenalinové sporty

Z manželství, které bohužel nevydrželo, má dvě děti. Pokud má volno, maluje, hraje na bicí a ráda chodí na procházku se svými psíky. Ve formě se udržuje kickboxem a lyžováním. Jezdí na motorce a miluje bungee jumping a skoky z letadla. Za přátele má hlavně muže, se kterými si víc rozumí.

Na své první výrazné roli – právničce Sarah obdivuje inteligenci a sílu.

Herečka má na krku viditelnou jizvu, kterou v civilním životě neskrývá. Má ji od 20 let, kdy prodělala rakovinu štítné žlázy.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Novinky

<< Předchozí článek Další článek >>