Novinky, které naservíruje divákům už od posledních srpnových dnů Česká televize

Novinky, které naservíruje divákům už od posledních srpnových dnů Česká televize
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Pro všechny nedočkavé diváky přinášíme malou ochutnávku novinek, kde si přijdou na své fanoušci seriálů, filmových premiér i oblíbené taneční soutěže. Po dlouhé pauze plné repríz, které sice občas potěší, ale nenadchnou, konečně přichází Česká televize s novou tvorbou.

Česká detektivka

Nevyřešené kauzy nedají spát Miroslavu Krobotovi v detektivním seriálu OKTOPUS. Krobot už se jako herec předvedl a získal si celou řadu příznivců. Jeho zvláštní herecký projev věčného morouse dokáže pobavit a detektivní žánr mu není cizí. Svůj talent pro vyšetřování předvedl už v zajímavém projektu Detektivové od Nejsvětější Trojice (minisérie Případ pro exorcistu, Modré stíny, Pět mrtvých psů, Vodník). S novým seriálem zavítali filmaři do lokalit v Brdech, Posázaví a v Karlových Varech. Seriál startuje už poslední srpnové pondělí. Odložené případy v něm bude po třináct týdnů vyšetřovat spolu s Miroslavem Krobotem Marika Šoposká. 

Jejich kapitánské duo je natolik obskurní, že od něj neočekáváte symbiózu. Odlišnost je totiž nezbytným kořením jejich spolupráce. Reálnými případy jsme se nechali jen lehce inspirovat, vše ostatní je čistá fikce, 

říká režisér a scenárista Jan Pachl.

Star Dance se stálou moderátorskou dvojicí

Podzim bude také roztančený, protože se vrací už po dvanácté Star Dance, kde se kromě soutěžních dílů bude opět tančit i na podporu Centra Paraple. Pořad bude opět uvádět Tereza Kostková a Marek Eben.

Osada 2. série

seriál Osada
seriál Osada | Zdroj: © Česká televize

Do malebného kraje Berounky a nižborských rybníků se po dvou letech vrátil štáb Radka Bajgara, aby ve fiktivní osadě Záhoří natočil druhou řadu komediálního seriálu Osada.

Scenárista Petr Kolečko ani já chatu nemáme a skoro žádné chataře neznáme. Tudíž si ten chatařský život vlastně jen představujeme, domýšlíme. Pracujeme s metaforou velkého světa, který jsme vměstnali do chatařské osady. Na malém prostoru tu vedle sebe žijí lidé, kteří se do harmonického soužití vlastně nutí. Společné je pro ně mnohdy jenom to, že v dané lokalitě vlastní chatu. A my se snažíme pro ně mít pochopení,

vysvětluje režisér Radek Bajgar.

Jak se dělá dobrá škola

školní třida
školní třida | Zdroj: © Česká televize

O tom, jak dobře by mohly fungovat školy v blízké budoucnosti, pátrá desetidílná série režiséra Michaela Kaboše a scenáristy Tomáše Feřtka. V zařízeních, kde již reforma probíhá, se role průvodce zhostil moderátor Jiří Havelka.

 Výběr nebyl náhodný, chtěli jsme představit jejich široké spektrum a různé přístupy. V každém typu školy ukazujeme, čím je jiná než ty ostatní,

vysvětluje kreativní producentka Lenka Poláková.

Filmy na neděli i atraktivní premiérové dokumenty

Na nedělní večery jsou připraveny premiéry filmů, které mohli vidět návštěvníci kin. Divákům se na obrazovce vůbec poprvé představí psychologické drama s prvky sci-fi Běžná selhání režisérky Cristiny Grosan, komedie Buko Alice Nellis, Betlémské světlo Jana a Zdeňka Svěrákových či Grand Prix Jana Prušinovského. Nebudou chybět ani dobový film Slovo Beaty Parkanové či drama BANGER Adama Sedláka.

Nedílnou součástí programového schématu bude tradičně i dokumentární tvorba. V premiéře se představí nový cyklus krátkých dokumentů V širších souvislostech, který každý týden nabídne prostor pro dvě aktuální společenská témata. Novinkou bude také řada České počasí aneb Proč padají trakaře nebo dvě šestidílné série Proč právě my? o rodinách čelících vážným nemocím dítěte a Děti narozené dvakrát o různých formách náhradní rodinné péče.

Zdroje článku:
  • Tisková zpráva ČT,
  • Autorský text