Haley Joel "vidím mrtvé lidi" Osment: Jak vypadá roztomilý klučina ze Šestého smyslu více než 20 let po natáčení?

Haley Joel "vidím mrtvé lidi" Osment: Jak vypadá roztomilý klučina ze Šestého smyslu více než 20 let po natáčení?
Haley Joel "vidím mrtvé lidi" Osment: Jak vypadá roztomilý klučina ze Šestého smyslu více než 20 let po natáčení? Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Pamatujete si chlapce jménem Cole Sear, kterého si v thrilleru Šestý smysl zahrál Haley Joel Osment? Co dělá jeho představitel dnes a jak se změnil po více než dvaceti letech od natáčení?

Hercem díky IKEA

Haley Joey Osment pochází z herecké rodiny, blízko ke stříbrnému plátnu měl tak prakticky od kolébky. Už jako dítě si také zahrál v reklamě. K herectví se přitom dostal vlastně náhodou, filmaři si ho všimli jako čtyřletého v IKEA. Vstup do světa filmu měl Haley Joel Osment velkolepý, už jako pětiletý si zahrál ve slavném filmu Forrest Gump, když ho oslovili právě na základě reklamy na Pizza Hut.

Skutečný průlom jeho kariéry však přišel o pár let později. Coby jedenáctiletý exceloval po boku Bruce Willise a rovnou získal za svůj výkon v Šestém smyslu nominaci na Oscara. Že má opravdu talent ukázal i o pár let později. Za snímek Pošli to dál obdržel filmovou cenu MTV jakožto vůbec nejmladší herec.

V jeho osmnácti letech to vypadalo, že by mohl následovat neblahého příkladu mnoha jiných dětských hvězd. Pod vlivem alkoholu totiž způsobil dopravní nehodu. Vysloužil si pokutu, musel na léčení a loučil se i s řidičským průkazem. Alkoholem si však Haley Joel Osment nakonec slibně rozjetou kariéru zastavit nenechal.

Haley Joel Osment dnes

Ačkoli to vypadalo, že po pubertě se o něj filmová produkce zrovna prát nebude, protože už dávno není tím roztomilým chlapečkem, přesto se dokázal ve filmovém průmyslu udržet. Několik let se věnoval dabingu, a to zejména v rámci televizních pořadů a videoher. Vyzkoušel si i divadlo, podařilo se mu dokonce účinkovat na Broadwayi.

Na hřebík nepověsil ale ani filmové a seriálové herectví, přestože v posledních letech zůstává spíše u menších rolí. Zahrál si například ve čtvrté sérii seriálu Silicon Valley z produkce HBO. Z nejnovějších filmů, v nichž mladý herec účinkoval, zmiňme například Zlo s lidskou tváří nebo Bad Therapy.

Kromě toho také stihl vystudovat umění na New York University's Tisch School of the Arts. O jeho soukromí se ví především to, že se věnuje golfu a chová ještěrky. Aktuálně bydlí v rodném Los Angeles.

Mrkněte do galerie, jak se chlapec změnil.