Charlize Theron slaví narozeniny. První žena z jihoafrické republiky, která získala Oscara za "nejzrůdnější" roli
Foto: www.shutterstock.com

Charlize Theron slaví narozeniny. První žena z jihoafrické republiky, která získala Oscara za "nejzrůdnější" roli

Charlize Theron slaví narozeniny. První žena z jihoafrické republiky, která získala Oscara za "nejzrůdnější" roli Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Srpen je na narozeninová výročí celebrit hodně bohatý, a tak se pojďme podívat na životní cesty jedné z oslavenkyň Charlize Theron, která přišla na svět 7. 8. 1975 v Benoni v Jihoafrické republice.


Osamělé dětství a smutné dospívání

Svůj dětský věk prožila na farmě obklopená přírodou, a i když je Charlize známá svou otevřeností, dětství nepatří ke kapitolám života, ke kterým by se ráda vracela. Ve třinácti letech odešla studovat a splnit si sen stát se tanečnicí. Dospívání pro ni nebylo moc snadné a začala pracovat v modelingu, aby si našetřila na dobré taneční vzdělání. Po výhře v mezinárodní soutěži krásy využila příležitost a přijala pracovní nabídku v Itálii. Po rodinné tragédii, kdy její matka zastřelila v sebeobraně opilého a násilnického otce, odešla ráda.

Vysněná Amerika

Po získání prvních úspěchů a honorářů odešla do New Yorku na Joffrey Ballet Scholl, kde si bohužel poranila koleno a s kariérou profesionální tanečnice se rozloučila. Dál pracovala v modelingu a začala se zajímat o herectví. K tomu ji tak trochu pomohla náhoda. Jedna slovní přestřelka v bance upoutala lovce talentů, a tak Charlize dostala svou první malou roli ve filmu Kukuřičné děti 3.

Rozjíždějící se kariéra

I přesto, že jejím rodným jazykem je „afrikánština“, svou zajímavou angličtinou a výrazným svěžím vzhledem v hereckém prostředí nezůstala bez povšimnutí a začaly přicházet první nabídky.

Sama herečka s úsměvem přiznává, že byla v mládí bezmezně zamilovaná do Toma Hankse a byl jejím motivem pro přání stát se herečkou. A byl to právě tento herec, který ji obsadil ve svém prvním režijním počinu do snímku To je náš hit! a tím ji dopomohl k významnějším rolím (Ďáblův advokát, Astronautova žena, Pravidla moštárny).

Zvrat v kariéře

V roce 1999 přišla nabídka na snímky pro pánský časopis Playboy a v ten okamžik se Charlize stala velice známou tváří a na zajímavé nabídky nemusela dlouho čekat (Falešná hra, Legenda o slavném návratu, Listopadová romance, Probuzení v Renu, Loupež po italsku).

Paradoxně největší úspěch přišel za roli ve filmu Zrůda, kde je krásná herečka stylizovaná do nevzhledné sériové vražedkyně. Kvůli roli přibrala 15 kg a nechala si nainstalovat i umělý chrup. Film vyšel krátce po popravě skutečné vražedkyně a Oscar a Zlatý glóbus za ztvárnění ženské role na sebe nenechaly dlouho čekat.

Reklama a charita

Slušné příjmy má Charlize i z reklam, je tváří parfému J’Adore Dior a ročně si tak přijde na 2 miliony dolarů. Její filmové honoráře se už pohybují nad hranicí 10 milionů dolarů za roli.

Ke cti ji určitě je, že je velmi štědrá a prostřednictvím nadace podporuje africké děti s nemocemi HIV, malárií a tuberkulózou. Je také vytrvalou aktivistkou za práva žen a zvířat. Za své úsilí obdržela ocenění Posel míru.

Soukromí

Ve svém soukromí měla herečka pár vztahů (George Cloony, Sean Penn), které nevyšly, ale svou lásku věnuje dvěma adoptovaným dětem.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy