Tyto herecké legendy nikdy nezískaly Oscara. Komu zlatá soška neustále uniká

Tyto herecké legendy nikdy nezískaly Oscara. Komu zlatá soška neustále uniká
Tyto herecké legendy nikdy nezískaly Oscara. Komu zlatá soška neustále uniká Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Oscar je považován za nejprestižnější filmovou cenu. Tou by měly být oceněny herecké osobnosti, které na filmovém plátně odvádějí výtečné výkony. Takových ale není málo a cena je jen jediná. Podívejte se, kterým filmovým hvězdám unikla jen o fous.

Tom Cruise

Idol dívčích srdcí osmdesátých let a tvář akčních filmů jako je Top Gun nebo Mission: Impossible byl na Oscara nominován celkem třikrát, ale ani jednou svou šanci neproměnil. 

Nominace získal za dramatické role – vietnamského veterána ve filmu Narozen 4. července, špičkového sportovního agenta ve snímku Jerry Maguire a naposledy za vedlejší roli v dramatu Magnólia.

Johnny Depp

Tři oscarové nominace za hlavní role získal také hollywoodský herec Johnny Depp. Na samotného Oscara ale dosud nedosáhl. Charismatický herec s čokoládovýma očima je nesporným hereckým talentem a idolem mnoha žen.

Jeho první nominace byla za roli piráta Jacka Sparrowa v dobrodružné komedii Piráti z Karibiku z roku 2004. Další oscarová nominace přišla o rok později s dojemným rodinným filmem Hledání Země Nezemě a ta poslední na něj čekala za roli Benjamina Bakera v hororovém muzikálu Tima Burtona Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street.

Edwart Norton

Jeden z nejžádanějších herců současnosti Edwart Norton byl na Oscara nominovaný taktéž třikrát. Exceloval ve filmech Prvotní strach, Kult hákového kříže a Birdman. Kromě herectví se Norton věnuje také scenáristice, režii a produkci.

Will Smith

Původně skvělý bavič a úspěšný rapper byl nominován na Oscara celkem dvakrát – za ztvárnění slavného boxera Aliho z roku 2002 a pět let poté za charakterní roli Chrise Gardena ve Štěstí na dosah. Na co Smith sáhne, to se mu vydaří, ale nejprestižnější filmová cena mu zatím uniká.