Jiří Martínek byl na hranici vyhoření, když dostal nabídku stát se lovcem v oblíbeném pořadu

Jiří Martínek byl na hranici vyhoření, když dostal nabídku stát se lovcem v oblíbeném pořadu
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Celý národ ho zná pod hrůzu nahánějící přezdívkou Doktor Vševěd. No dobře, to je maličko přehnané, ale že je Jiří Martínek postrachem soutěžících v pořadu Na lovu, je holý fakt. O tom, jak se lovcem stal a jak se mu v soutěži líbí, se rozpovídal během rozhovoru.

Nabídka na roli lovce přišla e-mailem

Snad všechny věrné fanoušky vědomostní soutěže Na lovu by mohlo zajímat, jak se vlastně vysokoškolský pedagog Jiří Martínek dostal k dnes už tak slavné roli lovce Doktora Vševěda. Nejen o tom promluvil v rozhovoru pro eXtra.cz. Bylo to vcelku prosté, slečna z produkce mu poslala e-mail. Oslovovali prý spoustu lidí s nabídkou, zda by se nechtěli stát lovci, a jemu to v té době přišlo celkem vhod, protože byl dle svých slov právě na hranici vyhoření a potřeboval nějaký nový impulz. Navíc se tak stalo za temných časů covidu, kdy nebylo mnoho jiných možností a příležitostí, proto usoudil, že za zkoušku nic nedá.

Nabízí se nicméně další zajímavá otázka. Jak lidé z produkce objevili zrovna Jiřího Martínka? Mají snad nějaký seznam nejchytřejších lidí v zemi? Sám se na to ptal, ale nechtěli mu prozradit nic konkrétního s tím, že se jedná o výrobní tajemství. Údajně si ho však zkrátka „vygooglovali“. Zadali něco do vyhledávače a vzápětí na ně vypadl jeho profil na Wikipedii. Tam zřejmě zaujala mimo jiné skutečnost, že jeho publikace a odborné práce se týkají různých oborů a nezaměřují se pouze na jednu konkrétní oblast.

Už z toho se dá logicky usuzovat, že Jiří Martínek musí mít obrovský přehled a nesmírně rozsáhlé znalosti. O tom se ostatně samotní soutěžící v pořadech Na lovu a Superlov a také nadšení diváci přesvědčili nesčetněkrát. Doktor Vševěd je koneckonců nejobávanějším lovcem, před nímž se každý preventivně třese strachy. Vždyť k 5. květnu 2024 odehrál celkem 140 her a z toho jich 120 vyhrál. Nejvíce se mu zatím podařilo dohnat 24 nahraných bodů při závěrečné štvanici. Je tedy nejúspěšnějším z pětice geniálních lovců a toto prvenství si drží v podstatě po celou dobu vysílání televizní soutěže.

Doktor Vševěd
Doktor Vševěd | Zdroj: TV Nova

Na odpověď musel čekat asi měsíc

Než ale Jiřího Martínka na pozici lovce přijali, musel samozřejmě absolvovat kamerovou zkoušku. Dobře si vzpomíná, že od té doby uběhl celý měsíc do chvíle, kdy se mu ozvali s tím, že ho berou. Měl při své pracovní vytíženosti vůbec čas na náročné natáčení? Inu, jak už naznačil, chtěl prostě zkusit něco jiného. „Od jisté doby říkám, že neplánuji nic dlouho dopředu,“ přiznal v rozhovoru. „Život prostě nějak jde.“

Že bude pořad takhle úspěšný, ale pochopitelně zpočátku neočekával. Bral ho pouze jako vítanou možnost přivýdělku, který by mu mohl nějaký čas vydržet. Těší ho, že se k němu v Na lovu chovají opravdu pěkně. „Štáb je velmi dobře vyladěn, sešla se prostě parta lidí, která chce společný úspěch. Neházíme si klacky pod nohy, nekonkurujeme si. Jak v týmu lovců, tak ve štábu jsou pro mě podmínky perfektní. Co potřebuju, to je.“

Zdroje článku: