Kvíz: Otestujte své znalosti filmu Vyšehrad: Fylm

Kvíz: Otestujte své znalosti filmu Vyšehrad: Fylm
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Populární fotbalista Julius „Lavi“ Lavický se po svém úspěšném angažmá v seriálu Vyšehrad dostal také na filmové plátno. Stejně jako v seriálu, tak i ve „fylmu“ se Lavi řítí jako lavina.

Fotbalový talent utopený v problémech

Lavi si získal srdce svých fanoušků v téměř stejnojmenném seriálu „Vyšehrad“ z roku 2016. Seriál s krátkými epizodami o délce v průměru 6 až 13 minut tvořila pouze jediná série s deseti epizodami. Ačkoliv zaostává za legendárním Okresním přeborem, ironizující prostředí českého fotbalu a mix různých kontroverzních hráčů v charakteru Laviho tvoří skvělou podívanou. První díl seriálu zaznamenal přes milion zhlédnutí.

První čtyři epizody seriálu byly hodnoceny jako nejlepší, poté nastal útlum, než poslední epizoda napravila reputaci. Dlouhé čtyři roky fanoušci marně čekali na oznámení další série, dokud se v září 2020 neobjevila novinka, že se seriál Vyšehrad se dočká svého vlastního filmu. Původně byla premiéra filmu naplánována na jaro 2021, ale kvůli pandemii se odložila až na duben 2022. Tvůrci projektu však nedali dopustit na své fanoušky a připravili jim celovečerní film „Vyšehrad: Seryjál“. Tento projekt spojil všechny epizody ze seriálu a přidal do nich záběry z nově chystaného filmu, aby svým divákům zkrátil čekání a nažhavil je na chystanou novinku.

Film navazuje na seriál

Nakonec se diváci dočkali a mohli si opět vychutnat Laviho nejen z prostředí fotbalu, ale i na dalších zajímavých místech, a to po dlouhých šesti letech. Samotný film získal slušné hodnocení, ale hodnocením nepřekonal seriál, stejně jako tomu bylo v případě filmu Okresní přebor.

V seriálu vystupoval Lavi s image velkého fotbalového talentu, který ale spadl do světa večírků plných alkoholu, kouření cigaret a holek. Celkově byl magnetem na problémy, za což si „vysloužil“ přestup ze Sparty do Vyšehradu. Kdo by však čekal proměnu Laviho, tak asi narazí, ale upřímně, proč měnit drasticky něco, co v seriálu fungovalo. Celovečerní film Vyšehrad: Fylm pokračuje ve stopách seriálu a divákům přináší dávku vulgarit, černého humoru, plno oplzlých sexuálních scén a vše, co k večírkům patří.

Pokud jste viděli Vyšehrad: Fylm a patříte k jeho fanouškům, je tento kvíz dělaný přímo pro vás!

Byli jste stejně tak produktivní, jako Lavi v přitahování problémů? Pokud vám některé detaily z kvízu unikly, je na čase si opět pustit tento dva roky starý snímek. Génius i dylina rozhodně potěší své fanoušky svým vlastním humorem.

Zdroje článku: