Ohlédnutí za žhavými i žertovnými scénami svůdného tance a striptýzu v hereckém podání
Foto: Kathy Hutchins / Shutterstock

Ohlédnutí za žhavými i žertovnými scénami svůdného tance a striptýzu v hereckém podání

Z komerčního hlediska se film, kde se svlékne známá osobnost, velice úspěšně prodává. A zdaleka nemusí jít o nahotu. Pojďme zavzpomínat na Kim Basinger, Sofii Loren nebo Channinga Tatuma a další hvězdy, jak to před kamerami roztočily.


Asi největší rozruch v minulosti způsobila ve své době Kim Basinger ve filmu 9 a ½ týdne (1986), když jako vážená galeristka potkala tajemného Mickeyho Rourkea a byla ochotná přistoupit na jeho erotické hry. Kim Basinger byla mladá a krásná a Mickey Rourke patřil před svým obdobím boxu, drog a plastických operací k velice pohledným mužům. Film potěšil diváky několika nezapomenutelnými scénami. Do té doby nikdo nenatočil noční vyjídání ledničky s tak silným erotickým nábojem. A samozřejmě ve filmu nechyběl ani striptýzek.

Ale s erotikou už si uměli režiséři pohrát 40 let před tímto snímkem, i když diváky nadchly nebo pobuřovaly mnohem menší náznaky erotiky. Rita Hayworthová v Gildě (1946) vyšla na pódium v dlouhých černých šatech s vysokým rozparkem, odhodila dlouhé rukavičky a náhrdelník a když se přizvaní pánové vrhly na její rozepínání u šatů, bylo vystoupení přerušeno. Přesto scéna s populární zrzkou vyvolala pobouření puritánských Američanů. Sofia Loren se do toho v komedii Včera, dnes a zítra z roku 1963 pořádně opřela. Marcella Mastroanniho hezky pozlobila, když přestala u rozepínání podprsenky. Trochu zapomenutá komedie určitě stojí za zhlédnutí. Sofia Loren byla královnou krásy a byla až neuvěřitelně zábavná.

Modernější erotično předvedla Jennifer Beals jako tanečnice ve filmu Flashdance z roku 1983. Její taneční vystoupení zakončené sprchou vody nenechalo žádného z návštěvníků klubu chladným. U tyče se také pěkně rozvlnila Jamie Lee Curtis v akčním filmu True Lies z roku 1994. Z tmavého kouta ji pozoroval její filmový manžel Arnold Schwarzenegger a nevěřil svým očím.

S devadesátými léty přišlo více odvážných filmů, které se točily kolem striptýzu. Film Showgirls z roku 1995 byl plný pěkných děvčat, která se nestyděla a hlavní roli si zde zahrála Elizabeth Berkley. Film byl kritikou odsouzený jako jeden z nejhorších filmů, ale své diváky si rozhodne našel. Podobně na tom byl i snímek Striptýz ze stejného roku. Demi Moore se na roli poctivě připravila v prostředí profesionálních tanečnic a doma trénovala před manželem Brucem Willisem.

Jednu z nejúchvatnějších podívaných divákům dopřála Salma Hayek ve filmu Od soumraku do úsvitu z roku 1996. Stačil ji k tomu taneční výstup v prádle s hadem kolem krku. Bonusem je potom scéna, kdy si Salma po noze nechává stékat tequilu až k palci, který má v ústech Quentina Tarantina. O režisérovi, který si zde zahrál, je známo, že má zvláštní zálibu v nohách.

A svlékat se v rytmu hudby umí i pánové. Parta nezaměstnaných továrních dělníků si tak v britské komedii Do naha! z roku 1997 byla nucená vydělávat, aby jejich rodiny měly z čeho žít.

Svou sexualitu se nebála ukázat ani Natalie Portman ve filmu Na dotek z roku 2004, který vypráví o složitosti mezilidských vztahů. Herečka zářila ve velice kreativních kostýmech.

A konečně jsme se dostali až k profesionálnímu výkonu Channinga Tatuma, který rozparádil dámské publikum ve filmu Bez kalhot z roku 2012. Tento snímek, který je hlavně pro potěchu dámského publika, nabízí svalnatých fešáků mnohem více a je mezi nimi i Matthew McConaughey. Oba uvedení herci se nemuseli učit nic nového, protože se před začátkem úspěšných hereckých kariér živili i jako striptéři.

A TO NEJLEPŠÍ NA KONEC!

Nikdo už nemůže překonat striptýzovou scénu, kterou předvedl Danny DeVito v jedné malé epizodní roli v seriálu Přátelé.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Další články z rubriky Komedie

„Kde jsi byla?“ „No za Vencou přece.“ Plesk! Aneb ty nejpovedenější filmové facky, které byste nechtěli na své tváři

„Kde jsi byla?“ „No za Vencou přece.“ Plesk! Aneb ty nejpovedenější filmové facky, které byste nechtěli na své tváři

Políček, pohlavek, facka, rána. Ve kterých filmech se tato záležitost objevuje? Někdy je lepší jedna svižná facka než pořád dokola vysvětlovat stejnou věc. Podívejte se na tyto nejznámější!

Nejvtipnější hlášky z filmů Fotr je lotr nás baví dodnes. Které z nich vás nejvíc rozesmály

Nejvtipnější hlášky z filmů Fotr je lotr nás baví dodnes. Které z nich vás nejvíc rozesmály

Komedie o seznamování s rodiči s Robertem De Nirem a Benem Stillerem v hlavních rolích přeci nemůže dopadnout špatně. A taky že se opravdu podařila a s ní i nezapomenutelné hlášky, u kterých se smějeme i po dvaceti letech. Podívejte se na ty nejlepší z nich.

Locked Down (2021) je další komedie o lockdownové partnerské krizi
55%

Locked Down (2021) je další komedie o lockdownové partnerské krizi

Ještě před rokem by byla komedie o dvou lidech nucených trávit celé dny společně v jednom bytě poměrně ojedinělou a zajímavou záležitostí. Takové příběhy se ale záhy staly realitou a brzy se jimi inspirovalo až neúměrné množství filmových tvůrců.

Yoga Hosers: Nejhorší film Johnnyho Deppa
12%

Yoga Hosers: Nejhorší film Johnnyho Deppa

Johnny Depp je jeden z nejtalentovanějších herců. Jeho schopnost zahrát každou roli svým vlastním originálním způsobem, kombinováno s faktem, že jeho obličej může vypadat doslova jakkoliv, dělá z tohoto hollywoodského krasavce hereckého chameleona. Přesto si nezahrál pouze ve špičkových výtvorech.

Největší filmové chyby všech dob. Tyhle vážně nepřehlédnete

Největší filmové chyby všech dob. Tyhle vážně nepřehlédnete

I ve známých snímcích můžete snadno narazit na chybu. Chybovat je sice lidské, přesto je občas zajímavé si těchto chyb všímat. Podívejte se tedy na ty největší vizuální i faktické chyby v oblíbených filmech, které jednoduše nepřehlédnete.


Další články z rubriky Komedie