Hříšnice: Historické drama pro dospělé, plné silných citů a erotiky, vám zpestří sobotní večer na Prima Max (TV tip)

Hříšnice: Historické drama pro dospělé, plné silných citů a erotiky, vám zpestří sobotní večer na Prima Max (TV tip)
Hříšnice: Historické drama pro dospělé, plné silných citů a erotiky, vám zpestří sobotní večer na Prima Max (TV tip) Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Německá televizní produkce se nám většinou představuje s adaptacemi románů červené knihovny ze současnosti, proto je tato historická podívaná pro dospělé vítaným oživením prázdninové televizní nabídky.

Přestože jde o televizní projekt, na výpravě filmu se rozhodně nešetřilo. Hlavní hrdinka Marie (Alexandra Neldel) není vyloženě typem hollywoodské krasavice, na které jsme zvyklí, ale do drsné doby středověku se skvěle hodí.

Děj nás zavede do roku 1414, kdy je Marie nucená se kvůli ambicím svého otce provdat za muže, kterého nechce.

Po odmítnutí sňatku je znásilněná, obviněná ze smilstva, zbičovaná a vyhnaná z Kostnice. V lehce kýčovitém příběhu se tak Marie dostane až mezi spodinu společnosti, a protože se v ní probouzí touha po pomstě, rozhodne se k ní použít to jediné, co má. V roli prostitutky tak využije své mladé tělo, aby dosáhla svých cílů. Ve filmu se objeví opravdová historická osoba – Zikmund zvaný Liška ryšavá. Nikdo však nemůže porovnávat děj filmu s opravdovými historickými fakty.

Film poukazuje na velice těžké postavení žen v té době, kdy byly brány pouze jako figurky, o jejichž osudu a životě nebo smrti rozhodovali výhradně muži. A prostitutky byly ty největší nešťastnice, jejichž život neměl pro tehdejší společnost vůbec žádnou cenu.

Film vznikl v roce 2010 podle scénáře Gabriele Kirsten v režii Hansjörga Thurma, s hudebním doprovodem Stephana Massima. 112 minut napínavé podívané nabízí Prima Max v sobotu ve 20:00 hod.

Následující dvě soboty se můžeme těšit na další osudy Marie ve volném pokračování:

Pomsta hříšnice (2012)

Odkaz hříšnice (2012)