Dnes v Ulici: Soňa svými taktikami mate své okolí a Eddie oroduje za Matěje

Dnes v Ulici: Soňa svými taktikami mate své okolí a Eddie oroduje za Matěje
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Ve škole, kde učí Magda s Otíkem a Eddiem, jsou zájmy žáků kladeny na první místo. Proto i prosba Matěje Dvořáka je řádně řešena v ředitelně. Za kým jiným by měl Eddie s tímto jít? Naštěstí je ředitelkou dosud Irena, Soňa už jí však šlape na paty.

Irena chce Matějovi vyjít vstříc

Když byl Prokop Ireniným zástupcem, hodně věcí mu nemilosrdně smetla ze stolu. Škoda jen, že se na pozici neudržel déle. Teď, když porodila a vychovává malé dítě, je k mnoha věcem přístupnější. Třeba se hodlá zabývat i zdánlivě zbytečnou individuální žádostí jednoho studenta. Studenta, o kterém se už v kabinetech mluvilo. Je jím Matěj Dvořák, který požádal Eddieho o možnost skákat na trampolíně ve školní tělocvičně. Eddie by mu to snad i dovolil. Poučen svými předchozími nezdary však míří na jediné správné místo – do ředitelny. Tam nachází Irenu v celkem dobrém rozpoložení. Protože Matěj jejich školu reprezentoval, chce mu vyjít vstříc. Přemýšlí, jak by se dalo udělat, aby v tělocvičně mohl trénovat. Nejspíš bude potřeba zapojit jeho otce.

Soňa předstírá zájem

Soňa, která má Matěje Dvořáka v hledáčku už delší dobu, nestačí zírat, jaké věci je pro něj Irena ochotna udělat. Sama, snad proto, aby si u Ireny napravila reputaci, nabízí pomoc. Prý něco vymyslí. A jelikož je Soňa v řešení těchto zdánlivě neřešitelných situací opravdu dobrá, Irena jí to schvaluje. Magda s Otíkem potom nestačí zírat, když jim o Sonině zájmu Eddie vypráví. Co asi chystá ta zlá ženština? Otík Soňu snad nikdy nepřestane podezírat. Zato Magda už ve své ostražitosti polevuje. Dokonce si Soňu pouští do bytu i blíže k tělu. Tohle se jí vůbec nemusí vyplatit.

Irena nestíhá a Soňa její neschopnost ještě přibarvuje

Stíhat kariéru a mateřství, to opravdu není jen tak. Irena neví, jestli má dříve skočit pro sunar, nebo se věnovat školním e-mailům. Ještě, že má po ruce pracovitou Soňu, která stíhá vše, kromě svého vlastního syna. Soňa miluje, když je zahlcena prací. Částečně si tím kompenzuje své nezdary v osobním životě. Mnohem lépe je na tom teď, když má po svém boku, a hlavně v posteli, Prokopa. Nejspíš tím Magdu pořádně štve, což ji těší. Soňa ví, že Irena je úplně v háji. Místo, aby jí jako dobrá kolegyně a kamarádka podržela, rozhodne se její neschopnost využít pro svůj prospěch. Nepotrvá dlouho a snad ji z pozice ředitelky brzy sesadí. Jako zástupce by si poté nejspíš zvolila pracovitého Prokopa. Ani ten ale nebude stačit zírat, co se z Čechové nakonec vyklube.

Soňa se naoko domlouvá s Magdou

Soňa, která Magdu dlouhodobě šikanuje, se nezdráhá opět stanout před jejím prahem. A naivní Magda ji opět pouští dovnitř. Sice vůbec nechápe, proč ji Soňa ohledně Ireny oslovuje. Tuší však, že je za tím nějaká všivárna. Nebo že by Soňa opravdu jen chtěla Ireně ulevit, aby se mohla více věnovat mateřství?

Zdroj článku:
  • Autorský text