Who is America: Vydejme se s Boratem do myšlení Američanů
90%
Foto: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Who is America: Vydejme se s Boratem do myšlení Američanů

Who is America: Vydejme se s Boratem do myšlení Američanů Další fotografie v galerii >
Foto: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Borat, Diktátor a trochu nedoceněný seriál Who is America? Sasha Baron Cohen satiru prostě umí. S geniálním provedením krátkých shotů žasneme nad tím, jako mohla být Amerika vůbec někdy great.

Sedm epizod po třiceti minutách, možná příliš málo a snesli bychom toho víc, nic se ale nemá přehánět. 

Od politických celebrit po prosté občany

V jednotlivých shotech se představuje Sasha Baron Cohen v přestrojení s různými lidmi politického, kulturního spektra, ale i s obyčejnými úředníky a tatínky, kteří pro své potomstvo chtějí to nejlepší, jako třeba naprosté omezení migrace z jihu a východu, chtějí ochránit své děti před homosexualitou a kdoví čím vším. To samé platí pro rozhovory s lidmi z politického dění, kteří prý chtějí to nejlepší pro svou zemi. To může být třeba zraň do každého pokojíčku. Cohen se snaží z rozhovorů a z akcí s těmito aktéry vyždímat maximum. To, že ono maximum je hodně daleko za hranou, mu samozřejmě nevadí.

Izraelský voják, miliardář, nebo rádoby vzdělanec

S různými lidmi se schází za různých příležitostí a také v různých převlecích. Můžeme si Cohena užít jako vojenského veterána který bude učit Američany jak se bránit při teroristickém útoku v jejich kanceláři, jak odhalit jižanské násilníky, nebo jako miliardáře Molada, bohatého dědu, který má všechno, a tak se rozhodl škádlit celebritky a systém obecně.

Nejpovedenější intro

To, kam celý seriál směřuje je jasné už z počátečního intra, kde si můžeme krátce poslechnout úryvky projevů prezidentů Kennedyho, nebo Reagana, aneb jak se Amerika dostala od diplomacie k Donaldu Trumpovi.

Všichni milovníci satiry, zvláště pak té politické zhlédnutím Who is America na HBO rozhodně neprohloupí.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy