Ženská na vrcholu: s čím vším se musela vyrovnat představitelka hlavní role Polívková a kdo měl původně hrát jejího otce
Foto: Archiv Bioscop

Ženská na vrcholu: s čím vším se musela vyrovnat představitelka hlavní role Polívková a kdo měl původně hrát jejího otce

Ženská na vrcholu: s čím vším se musela vyrovnat představitelka hlavní role Polívková a kdo měl původně hrát jejího otce Další fotografie v galerii >
Foto: Archiv Bioscop
Anna Polívková si v zimní komedii Ženská na vrcholu zahrála městskou krasavici, která se o Vánocích trochu nečekaně octne na horské samotě v Tatrách a musí se vyrovnávat nejen s nevypočitatelným počasím, ale i s milostnými nástrahami.

Helena je úspěšná podnikatelka, která navíc sama vychovává syna Kulíška, o kterého pečuje až úzkostlivě. Když se před Vánoci ozve její bývalý partner, chce sebe i Kulíška ochránit před zklamáním a tak raději odjíždí do Tater. Vinou chybné rezervace však místo v luxusním hotelu končí na vysokohorské chatě Samota. Tam jí společnost dělá Richard, kterého hraje Martin Dejdar, a jeho filmová dcera. Richard nemůže být rozdílnější, nežli Helena. Je samotář zvyklý na tvrdé prostředí a nezdravou stravu. Svou dceru vychovává k samostatnosti. Helena je bio žena vyžadující čerstvé a zdravé potraviny a sama nedokáže ani roztopit oheň, natož aby dovolila svému synovi se o tak riskantní čin pokoušet.

Naštěstí se okolo Heleny motá ještě Richardův bratr, který je milovník zábavy i žen. Má rád společnost a je tak trošku nezodpovědný. Helenu svádí tak dlouho, až s ním nakonec vyrazí vstříc zábavě do bouřlivé zimní noci. Vybrala si ale dobře? A jak moc jim udělá čáru přes rozpočet nevypočitatelné počasí?

Exteriéry se natáčely na vrcholku Chopku a herci se tak museli vyrovnávat s rozmary počasí nejen ve filmu, ale i ve skutečnosti. Když tedy ráno vybíhají jen v pyžamu na ranní otužování před chatu, skutečně scénu točí v mrazu a vichřici. Stejně tak horská chata je autentická, a i scény v interiéru jsou točeny přímo v ní, a nikoliv v ateliérech.

Otce Anny Polívkové ve filmu hraje její skutečný otec, Bolek Polívka. Překvapivě však nebyl první volbou. Tvůrci stáli nejprve o Josefa Abrháma, ten však nebyl úplně fit, a tak nakonec sáhli právě po Bolku Polívkovi.

Martin Dejdar přiznává, že natáčení bylo dost adrenalinové. Celý štáb byl totiž pohromadě v horské chatě, a navíc se počasí měnilo třeba třikrát během deseti minut. Podmínky tedy byly opravdu extrémní.

Díky výbornému hereckému obsazení a úžasným tatranským exteriérům měl film určitě potenciál stát se oblíbenou vánoční komedií. Bohužel plochý scénář s poněkud zkratkovitým a nelogickým jednáním některých postav filmu hodně ubírá. Jako oddechovka ke svařáku ale určitě není špatný.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy