Dustin Hoffman, Brad Pitt, Will Smith, Bruce Willis: neohrožení hrdinové filmového plátna v boji se smrtelným virem
Foto: Everett Collection / Shutterstock.com

Dustin Hoffman, Brad Pitt, Will Smith, Bruce Willis: neohrožení hrdinové filmového plátna v boji se smrtelným virem

Zimní lenošení si můžete zpříjemnit u některého z filmů s aktuální tématikou virové nákazy ohrožující svět. Tvůrci filmů už toto téma začali zpracovávat v minulém století, a tak si můžete vybírat z celé řady zajímavých snímků s výborným hereckým obsazením.


Smrtící epidemie (hodnocení 73 %)

Film z roku 1995, který dnes patří už ke klasice, je obsazený mnoha herci zvučných jmen. Smrtící epidemii spolu čelí Dustin Hoffman, Rene Russo, Kevin Spacey, Donald Sutherland a Morgan Freeman.

V 60. letech vypukla v táboře v Zaire záhadná epidemie a nakazilo se kromě domorodých obyvatel i řada amerických vojáků. Vláda se rozhodne pro rychlé řešení a nechá tábor shozením bomby vyhladit. O 30 let později je Sam Daniels, plukovník a vojenský výzkumný pracovník se svým týmem poslaný do malé africké vesnice, aby prozkoumal nový typ viru podobného Ebole, ale mnohem silnějšího a odolnějšího. Poté, co se virus rozšíří mimo Afriku, začíná boj o přežití.

Nákaza (hodnocení 67 %)

Další snímek z roku 2011 na obsazení také nešetřil. Virové nákaze se postavili Marion Cotillard, Matt Damon, Jude Law, Kate Winslet a Gwyneth Paltrow.

Po návratu ze služební cesty se Beth domnívá, že má chřipku, její stav se ale zhoršuje a v nemocnici umírá. Po krátkém čase je označená jako první pacient s novým virem Mev-1. Ve stejnou dobu začíná pátrání v čínské vesnici po pacientu 0.

Stejně rychle jako virus, se šíří i panika, lidé nedostávají pravdivé informace, začínají se distancovat od ostatních a společnost se začíná hroutit.

12 opic (hodnocení 87 %)

Perlou ve sci-fi žánru je označován film z roku 1995 s Brucem Willisem. Těšit se můžete i na Madelene Stowe a Brada Pitta.

V roce 2005 je nedobrovolně skupina vězňů v jejichž čele stojí James Cole, poslána zpět do minulosti odhalit příčinu vymření 99 % lidstva, které začalo v létech 1996-97. V tom období zemřelo 5 miliard lidí díky záměrně vypuštěnému viru. James má sesbírat vzorky a informace a fungovat jako pozorovatel, aby byli vědci schopní v budoucnosti šíření viru zabránit. Lidé by se tak mohli vrátit žít z podzemí na povrch.

Světová válka Z (hodnocení 75 %)

Během několika prvních minut nabízí film z roku 2013 pohled na apokalypsu, způsobenou tajemným virem, který mění lidi v zombie.  

Vše je ve filmu rychlé, včetně šíření epidemie, vlny rabování i kolektivní hysterie. A hrdina Brad Pitt se musí přemístit do místa, které je možná poslední šancí na přežití pro zbytek lidstva.

Já, legenda (hodnocení 78 %)  

Snímek z roku 2007 diváka zavede do apokalyptického New Yorku, kde se pohybuje jediný člověk ve společnosti psa. Will Smith v roli Roberta Nevilla je z neznámého důvodu imunní vůči viru, který zasáhl svět. Robert už tři roky vysílá z trosek města signál a hledá další přeživší lidi a způsob jakým se lidstvo může zbavit virové nákazy. Celou věc mu ale stěžují tvorové, kteří vznikli z lidí, které dostala nákaza. Ze stínu a tmy je poslední člověk sledován a musí být velmi ostražitý, aby přežil.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Další články z rubriky Sci-fi

Terminátor: Od noční můry po kultovní film
87%

Terminátor: Od noční můry po kultovní film

Válka robotů a lidí vrcholí a pro roboty to nevypadá moc dobře. Jednotky lidského odboje zaútočily na středisko robotů, ale ti chvíli před útokem poslali do minulosti robotický endoskeleton obalený lidskou tkání. Jediný cíl robotického vojáka zněl: Zabít Sáru Connorovou, matku nenarozeného velitele lidského odboje. Příběh Terminátora snad není nutné představovat. Kultovní snímek získal miliony fanoušků po celé zemi a dostalo se mu několik pokračování. Co ale stálo za převratnou myšlenkou?

Zajímavé sci-fi, jen bez zelených mužíků

Zajímavé sci-fi, jen bez zelených mužíků

Star Wars, Vetřelec, Terminátor, Matrix a nespočet dalších patří mezi klasické představitele žánru sci-fi. Existují také filmy, které používají možnosti tohoto žánru svébytně a staví ho na hranu s žánrem jiným. Vznikají tak rozporuplné a zajímavé filmy. Na tři z nich se dnes podíváme.

Smrt vašeho filmového hrdiny nemusí nutně znamenat, že se s ním už nepotkáte

Smrt vašeho filmového hrdiny nemusí nutně znamenat, že se s ním už nepotkáte

S tématem vzkříšení se většinou setkáváme ve filmech, které navazují na úspěšný snímek. Tvůrci některou z filmových postav zabijí a za čas, když někdo dostane nápad na volné pokračování, je postava vzkříšená k životu.

Lucy: skvělá sci-fi podívaná s dokonalou Scarlett Johansson

Lucy: skvělá sci-fi podívaná s dokonalou Scarlett Johansson

Luc Besson je proslulý tím, že vytváří ve svých projektech silné ženské hrdinky. Vzpomeňme například na snímky „Nikita“ a „Pátý element“. Ve snímku „Lucy’’ je další ženská hrdinka a ne ledajaká.

3 nejkreativnější filmy o cestování časem, ze kterých vám půjde hlava kolem

3 nejkreativnější filmy o cestování časem, ze kterých vám půjde hlava kolem

Ať už máte náladu na romantickou komedii, akční střílečku nebo sci-fi film, cestování časem najdete snad ve všech žánrech. Toto téma jde totiž použít téměř pro všechny situace. Nepřáli jste si někdy, abyste mohli vrátit čas? S těmito filmy se vám to splní.


Další články z rubriky Sci-fi