Jaké jsou ty nejlepší filmové muzikály pro pohodový večer?

Jaké jsou ty nejlepší filmové muzikály pro pohodový večer?
Jaké by mohly být nejoblíbenější muzikály? Filmový muzikál je zábavou pro celou rodinu, která bez problémů přesahuje generace. I když ne každý film tohoto žánru se stane klasikou, existuje mnoho muzikálů, které se zaryjí do srdcí diváků.

Život v Heigths (2021) – 61 %

„Život v Heights“ byl navržen jako jeden z největších hudebních filmů roku 2020, ale kvůli pandemii COVID-19 se film neustále posouval, až byl nakonec v roce 2021 uveden současně v kinech a na HBO Max.

Snímek natočený podle muzikálu Lin-Manuela Mirandy oceněného cenou Tony se soustředí na Usnaviho (Anthony Ramos), majitele vinárny, který je zaneprázdněn sněním o lepším životě. Muzikál obsahuje nejen krásná písňová a taneční čísla, ale také talentované latinskoamerické obsazení.

Tick, tick… BOOM! (2021) – 73 %

„Tick, tick... BOOM!“ se stal jedním z největších hitů roku 2021. Geniálním tahem bylo jej uvézt na Netflix hned dva dny po premiéře v kinech – tak mohl být i během covidového chaosu zahlédnutý co nejvíce lidmi. Andrew Garfield zde představuje textaře a dramatika Jonathana Larsona.

Muzikál sleduje Larsonův život, kdy se potýká s vrcholy a pády své kariéry, což ho neustále znepokojuje, protože má vždy pocit, že se rozhoduje špatně. Muzikál režírovaný Lin-Manuelem Mirandou má svůj původ na Broadwayi s ohromnými hudebními čísly, která jsou obdivuhodná i na plátně.

Bídníci (2012) – 73 %

„Bídníci“ je jedním z nejikoničtějších dobových muzikálů všech dob, který byl adaptován podle románu Victora Huga. V roce 2012 byl příběh znovu adaptován, tentokrát pro velké plátno.

Film úzce navazoval na muzikál z Broadwaye a soustředil se na Jean Valjeana, vězně, který je osvobozen a později se stane opatrovníkem mladé Cosette. S hvězdným obsazením, které zahrnovalo prvotřídní hollywoodské herce a absolventy Broadwaye jako například Hugh Jackmanna a Anna Hathaway, byl film velkým hitem.

Zdroje článku: