Život Warrena Buffetta (2017): Příběh miliardáře, který o přepych nestojí
75%
Foto: www.shutterstock.com

Život Warrena Buffetta (2017): Příběh miliardáře, který o přepych nestojí

Život Warrena Buffetta (2017): Příběh miliardáře, který o přepych nestojí Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Umíte si představit, jak vypadá život jednoho z nejbohatších lidí světa? Warren Buffett ale není zrovna obyčejným miliardářem. Pořád bydlí ve svém domově v Omaze a i ve svých 90 letech žije stejně skromně jako dřív.


Warren Buffett, přezdíván jako "Věštec z Omahy", je americký miliardář, investor a obchodník se jměním kolem 85 miliard dolarů. Jako jeden z mála ke svému bohatství přišel prostřednictvím investic na akciových trzích. Se svými penězi ale naložil jinak než většina ostatních - je totiž nadšeným filantropem a téměř všechen jeho majetek je určen pro Nadaci Billa a Melindy Gatesových, která pomáhá v boji proti AIDS a dalším nemocem, a pro jeho vlastní dobročinnou organizaci Buffett Foundation.

"Můžu mít všechno, co chci, ale nemusím to mít dvakrát, nemusím to mít dvakrát větší a nemusím to mít dvakrát dražší, než je nutné." To je jedno z Buffettových proslavených mott.

Televizní stanice HBO o něm, právě kvůli jeho zajímavém příběhu a stylu života, natočila dokument o jeho životě. Je režírovaný Peterem Kunhardtem, uznávaným filmovým producentem. Pokud vás zajímá Buffettova cesta k penězům, investování, ale především jeho život, tak je pro vás dokument Život Warrena Buffetta skvělou volbou. Ve filmu totiž můžete nahlédnout mimo jiné i na to, jak vypadá jeho běžný den a práce v jeho investiční společnosti Berkshire Hathaway.

Film tedy dobře zachycuje cestu obyčejného, ale odhodlaného chlapce z Nebrasky, kterému se podařilo stát se jedním z nejvlivnějších lidí světa. Kdo mu na jeho cestě pomohl? A co je pro něj v životě nejdůležitější? To už se můžete dozvědět ve filmu, který rozhodně stojí za zhlédnutí!

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Novinky

<< Předchozí článek Další článek >>