Lída Baarová: Skutečně musela herečka jít na potrat?

Lída Baarová: Skutečně musela herečka jít na potrat?
Lída Baarová: Skutečně musela herečka jít na potrat? Další fotografie v galerii >
Foto: Zouhi / Commons.wikimedia.org
Píše se rok 1934 a herečce Lídě Baarové přišla pozvánka do berlínských filmových ateliérů Babelsberg. Svou účastí okouzluje nejenom Německo, ale ocitá se i na titulních stranách novin jako jedna z nejkrásnějších hereček Evropy. Se svým milencem Gustavem Fröhlichem se stěhuje do luxusní vily, vedle „pána filmového průmyslu“, ministra propagandy Goebbelse.

Na denním pořádku jsou četné velkolepé večírky místní smetánky. Při jedné žárlivé scéně Lídu z domu její partner vyžene. Lída Baarová naprosto propadla své nové lásce. Myslíte, že to nejhorší má za sebou? Ba ne, peklo teprve přijde...

Filip Renč film plánoval dlouhá léta

Celých 14 let trvaly přípravy na tento snímek, který režíroval Filip Renč. Ten se v jednom rozhovoru přiznal, že natáčení dopadlo přesně podle jeho představ, které tolik roků nosil v hlavě. Film můžete najít dokonce i na Netflixu, a to pod názvem The Devil's Mistress.

Čtěte také: Extase, slavný český film budil poprask a dočkal se zákazů

Pravda o těhotenství

Ve skutečnosti byla Lída Baarová těhotná, jak vzpomíná v jedné scéně. Ovšem o dítě přišla spontánním potratem, kdy se o svém těhotenství dozvěděla až při převozu do nemocnice. Ve filmu je její nešťastný konec těhotenství uveden jako úmyslný potrat, jenž podstoupila kvůli Gustavu Fröhlichovi.

Čtěte také: Pupendo, Pelíšky a další filmové poklady, které nám připomínají totalitní režim

Táňa Pauhofová nosila po čas natáčení luxusní módní kousky tehdejší doby

Hlavní postavu Lídy Baarové ztvárnila herečka Táňa Pauhofová. Ta během natáčení vystřídala až 85 kostýmů a 35 klobouků, jejichž hodnota činila 1 700 000 korun. Nejluxusnějším kouskem z celého šatníku byla kožešinová pelerína s hodnotou 50 000 korun.

Čtěte také: Příliš osobní známost: proč si Vilhelmová musela koupat rozkrok v řebříčku

Románek s Goebbelsem byl pro Baarovou osudným

Kouzlu herečky propadl i Adolf Hitler, který ji pozval k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Později jí však zničil celou kariéru.