ulice-herci-herecky

Jindra Pražáková z Ulice, Bohdana Pavlíková

ulice-herci-herecky Další fotografie v galerii >

Česká herečka Bohdana Pavlíková si v nováckém seriálu Ulice zahrála v několika epizodách v letech 2016-2017. Do seriálu vstoupila jako přítelkyně truhláře Bedřicha Lišky Jindra Pražáková.


Bohdana Pavlíková se narodila 11. srpna 1976 v Teplicích. V roce 1997 úspěšně odmaturovala na Střední škole dramatického umění v Šumperku. Už v době studií se aktivně zapojovala do hereckého života. Úzce spolupracovala s Divadlem Šumperk, které se po studiích stalo jejím mateřským jevištěm. Od roku 2008 působí v Divadelním studiu D 123 jako režisérka. Zrežírovala například muzikál Muž před pultem. Hostovala také v Národním divadle Ostrava a rok byla ve stálém angažmá Městského divadla v Kladně.

Na televizních obrazovkách se poprvé divákům představila již ve dvaceti letech v roli Blaženy Blachoutové v oblíbeném policejním seriálu Četnické humoresky. Později se objevila v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, kriminální sérii Rapl a v nekonečném seriálu Ulice, kde si zahrála postavu Jindry Pražákové. Kromě televizních seriálů si zahrála také ve filmech Krásno, Vybíjená či Šichta.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy