ZOO: Divákům se už nelíbí sledovat samé negativní životní události

ZOO: Divákům se už nelíbí sledovat samé negativní životní události
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Seriál ZOO, který odstartoval s obrovskou sledovaností, své diváky postupně ztrácí. Jak je to možné a co diváci vyčítají scenáristům nejvíce? Stejně rychle jako sledovanost seriálu ZOO vylétla nahoru, nyní pomalu upadá.

Vztah Viky a Petra

Vše začalo nejspíše odchodem Evy Burešové na mateřskou pauzu. Před ukončením linky Viky a soudce diváci vyčítali scenáristům, že je děj zamotaný, komplikovaný a nedává smysl. Nakonec jsme se dočkali zamilovaného páru, který spolu očekával dítě asi v 10 minutách a poté oba ze seriálu zmizeli.

Viky se nyní objevuje na obrazovce monitoru svých sester Tez a Izy a postupně se spřáteluje s Charliem. Divákům to ale nestačí, a navíc jsou naštvaní, že hlavní romantický pár se v seriálu vůbec neohřál. Podle nejnovějších zpráv se Viky do seriálu vrátí, ale bez Petra. Lásce je nejspíše konec, spekuluje se o tragickém konci nebo rozchodu. 

Linka Roklových

U Roklových se diváci také dočkali turbulentních změn a spokojení nejsou. Manželka Vojty Rokla byla během jednoho dílu odstraněna při tragické nehodě, takže diváky čekal opět smutek a trápení. Nyní, když se Vojta ze smrti své manželky alespoň nějak vzpamatoval, dostává rodina Roklových další rány. Karel má nemanželské dítě, jejíž matka nastoupila do vězení a dceru mu dá do péče. Marie od Karla odchází, a navíc přichází i o místo ředitelky ZOO. Jestli se podaří manžele usmířit, to je ve hvězdách.

Sid a Adam

Naštěstí pro diváka je jejich láska jediná, která funguje, ale to by nebyli scenáristi, aby neposlali Adama na misi do Amazonie. Sid do života pro jistotu nastrčí pohledného fotografa Filipa, kterého hraje Tomáš Klus, a spousta fanoušků seriálu mu nemůže ani přijít na jméno. Teď už jenom čekat, až mezi Sid a Filipem, kterého si už nastěhovala do bytu, přeskočí jiskra. A až se Adam vrátí z Amazonie, nebude se stačit divit. Takové řešení by bylo pro spoustu diváků tou poslední kapkou a seriál by jistě přestali sledovat. 

Charlie a jeho partička

Spousta diváků je nespokojená i s dějem okolo sester Tez a Izy a dalších dvojčat. Většinu diváků nudí dlouhé rozhovory, kde řeší různé podvody. Snad to nové díly trochu změní a přinesou alespoň trochu akce i do této party. Charlie by určitě měl potenciál diváky zaujmout, kdyby akce kolem byly trošku akčnější a ne pořád ve stejném obýváku. 

Eliška a Robert

A opět, aby se divák nenudil náhodou u sledování alespoň jednoho funkčního páru bez nevěr, smrti a podvodů, bylo třeba přihrát spokojenému páru do života Robertovu mrtvici, po které ztratí paměť a Elišku nepozná. Do hry se navíc dostane jeho bývalá žena, na kterou si Robert pamatuje, a tak se k ní chce vrátit. Eliška bude muset o Roberta buď bojovat, nebo jí režie napíše jiného partnera. Mluví se o Břéťovi Kabátovi. 

Bohužel, zatím to se seriálem vypadá bledě. Na diskuzích se hojně objevují názory, že lidé přestávají sledovat, protože je seriál nesmysl, že se jim nelíbí sledovat samé negativní životní události a nic pozitivního. Také by si scenáristi měli uvědomit, že postavy, které vytvořili, nejsou jenom figurky na šachovnici, které budou od jednoho partnera přesouvat k jinému a že to bude diváka bavit. Bohužel doba takových seriálů pomalu končí a divák očekává i komplexnější problémy než pouze nevěry, nečekaná úmrtí a jiná ohraná klišé.

Doufejme, že se seriál ZOO ještě zvládne vzpamatovat a získat diváky zpět, nebo skončí stejně jako seriál Dobré zprávy, který už další sérii nedostane.

Zdroje článku: