Woody Harrelson, syn nájemného vraha, oslavil 60. narozeniny

Woody Harrelson, syn nájemného vraha, oslavil 60. narozeniny
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Woody Harrelson je americký herec, dramatik a aktivista. Jeho role ve filmech Lid vs. Larry Flynt, Posel a Tři billboardy kousek za Ebbingem, mu vynesly Oscary. Je také držitelem čtyř Zlatých glóbů, ceny BAFTA a řady dalších ocenění.

Woody Harrelson se narodil jako Woodrow Tracy Harrelson 23. července 1961 v Midlandu v Texasu. Jeho matka Diane byla sekretářka a jeho otec Charles byl podle magazínu celebritynetworth.com nájemným vrahem. Rodiče se rozvedli v roce 1964 a poté, co si odseděl jeho otec 5 let ve vězení za vraždu obchodníka s obilím, byl odsouzen za atentát na federálního soudce Johna H. Wooda ml. na dva doživotní tresty. Zemřel ve vězení na infarkt v roce 2007.

Woody vyrůstal se 2 sourozenci, Jordanem a Brettem. Po ukončení střední školy pracoval v zábavním parku Kings Island, poté se přestěhoval do Hanoveru v Indianě, kde navštěvoval vysokou školu.

Kariéra v televizi a ve filmu

Harrelson debutoval v televizi, když se přidal k obsazení seriálu Na zdraví ve čtvrté sezóně. Od roku 1985 do roku 1993 se objevil ve 200 epizodách a byl nominován pětkrát na Emmy. Cenu vyhrál v roce 1989.  Harrelson hrál v 7 epizodách seriálu Will & Grace v roce 2001 a především zazářil v seriálu HBO z roku 2014 True Detective.

Hercova první filmovou rolí byla ve filmu Divoké kočky z roku 1986 a poté se objevil v několika filmech, jako například Doktor Hollywood (1991), Neslušný návrh (1993), Takoví normální zabijáci (1994). V roce 1996 přišla jeho nejslavnější role ve filmu Lid vs. Larry Flynt. Snímek je situovaný do sedmdesátých let minulého století a přibližuje život budoucího magnáta sexuálního průmyslu, který začínal podnikat s malou sítí striptýzových podniků v Ohiu.

Ale to rozhodně nebyl ojedinělý úspěch. Na svém kontě má herec přes 70 rolí. Určitě se vám vybaví v poutavém snímku Podfukáři (2013) v režii Louise Leterriera, vyprávějící o povedené skupině kouzelníků, jejichž představení je opravdu náramná show. Zahrál si také ve veleúspěšném filmu Hunger Games: Vražedná pomsta a ve dvou pokračováních. V roce 2018 získal roli ve filmu Venon a letos 16.9. přijde do kin pokračování s názvem Venom 2: Carnage přichází, jak uvádí Česko-Slovenská filmová databáze.

Osobní život

Woody se po jedné bujaré oslavě oženil s Nancy Simonovou (dcerou dramatika Neila Simona) v roce 1985 při návštěvě Tijuany. Pár to s manželstvím nemyslel vážně a příští den plánoval zrušení svazku. Manželský a rozvodový salon byl však uzavřen, a tak zůstali manželé po dobu 10 měsíců. Seriózně se Harrelson oženil s Laurou Louie v roce 2008 mají spolu 3 dcery: Deni. Zoe a Makani. Woody se setkal s Laurou v roce 1987, kdy byla jeho osobní asistentkou při natáčení filmu.

V roce 2001 vytvořil pár web s názvem Voice Yourself, který podporuje lidi v protestech proti znečištění životního prostředí.

Woody je vegan a organizace PETA mu dala titul Sexiest Vegetarian roku 2012. Podporuje legalizaci marihuany a vášnivě se věnuje ochraně životního prostředí. Harrelson je také šachový fanoušek a zúčastnil se mistrovství světa v šachu, kde měl tu čest uskutečnit slavnostní první tah v letech 2016 a 2018.

Zajímavosti:

Herec byl několikrát zatčen za výtržnictví a kladení odporu při zatýkání. V roce 1982 si na něj policie došlápla za symbolické vysazení konopných semen, protože šerif to bral jako seriózní pěstování marihuany.  V roce 2002 si pro něj policisté přišli, protože zdemoloval taxík. Nikdy se ale nedostal do vězení.

V roce 2008 podal fotograf TMZ žalobu na Woodyho ve výši 2,5 milionu dolarů s tím, že herec na něj zaútočil a rozbil mu fotoaparát. Případ byl zamítnut poté, co dosáhli urovnání v roce 2010.

Zdroj: