Nejslavnější muzikál Pomáda se natáčel před 47 lety. Oblíbené studentky z party "Pink Ladies" byste dnes nepoznali
Foto: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Nejslavnější muzikál Pomáda se natáčel před 47 lety. Oblíbené studentky z party "Pink Ladies" byste dnes nepoznali

Nejslavnější muzikál Pomáda se natáčel před 47 lety. Oblíbené studentky z party "Pink Ladies" byste dnes nepoznali Další fotografie v galerii >
Foto: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Pomáda se k nám jednou za čas vrací, a především díky skvělé ústřední dvojici herců a chytlavým písním, se nám tento muzikál z roku 1978 ještě neomrzel. O Olivii Newton-John a o Johnu Travoltovi se napsalo vše, ale vzpomínáte si na dívčí partu „Pink Ladies“?


Dívčí parta vedená drzou a na oko světáckou Betty Rizzo, si z nově příchozí studentky Sandy nejprve trochu utahuje. Ale nakonec je to právě Rizzo, která láskou zklamané naivní dívence Sandy poskytne rameno, na kterém se může vybrečet a tím ji zaručí přízeň i dalších „Pink Ladies“ Frenchy a Marty. Děvčata svou energií a podporou brzy zlomené srdce své nové kamarádky vyléčí.

Betty Rizzo

Představitelkou Betty Rizzo je STOCKARD CHANNING (13.2. 1944), která v době natáčení už dlouho studentkou nebyla. Bylo jí 34 let. Herečka vyrostla v Brooklynu v irské katolické rodině, dostalo se jí dobrého vzdělání a „poslední zvonění“ absolvovala na Radcliffe College, kde studovala literaturu a historii a absolvovala v roce 1965.

Před úspěchem v Pomádě už si zahrála v několika filmech. Stejný rok, kdy se točila Pomáda, absolvovala konkurz na roli Lois v Supermanovi, ale nedostala ji. Pomáda ji určitě vše vynahradila.

Po úspěchu filmu herečka dostala možnost mít svou vlastní televizní show, ta ale nesplnila očekávání, a tak se herečka vrátila k divadlu, které ji naplňovalo.

Čtěte také: Od premiéry Pomády uběhlo 41 let. Jednasedmdesátiletá představitelka Sandy je ale pořád neuvěřitelná kočka

Další povedenou roli měla v minisérii „Ozvěny v temnotách“ (1987) a na filmovém plátně upoutala pozornost rolí „Šest stupňů odloučení“ (1993). Velký úspěch se dostavil s rolí Ebbey Bartletové v seriálu „Západní křídlo Bílého domu (1999-2006).

Herečka stihla za svůj život 4 bezdětná manželství a s dalším partnerem už se do manželství nehrnula. Za svou hereckou kariéru posbírala pořádnou sbírku nominací cen, ale jen dvakrát získala cenu Emmy.

V současnosti si herečka užívá klidné stáří. Tvrdí o sobě, že nesnáší večírky, veřejné akce a celebrity.

Marty Mara

Děvče, které mělo rádo své jistoty ztvárnila DINAH MANOFF (25.1. 1958). Ani ta už nebyla v době natáčení Pomády žádná dorostenka. Roli v Pomádě získala trochu podvodem, protože neměla taneční průpravu.

Herečka pochází z umělecké rodiny a kariéru začínala v broadwayských představeních, v televizních filmech a seriálech. Po Pomádě už neměla výraznější role, což bylo způsobeno i tím, že herečka mnoho hereckých příležitostí odmítala s pocitem, že jsou nad její herecké schopnosti. Vyhýbala se tanci a zpěvu a nikdy se neukázala nahá.

Čtěte také: Jak dnes žije seriálový Odpadlík Lorenzo Lamas: Fešák s plastikami a po liposukcích si zahrál i v Pomádě

Za života stihla dvě manželství, své první dítě měla až ve věku 41 let, potom stihla ještě v 46 letech dvojčata.

Frenchy

Kdo by mohl zapomenout na Frenchy a její zářivě růžové vlasy. Herečka DIDI CONN (13.6. 1951) se za svou kariéru objevila asi ve čtyřiceti filmových a televizních titulech a po narození syna, kterému byl diagnostikovaný autismus, se začala věnovat problematice takto postižených dětí. Nakonec se stala mluvčí organizace Autist Speaks.

Zajímavostí je, že si zahrála i v Pomádě 2 (1982), ale sama herečka o natáčení hovoří jako o chaotickém, se scénářem, který se dopisoval během natáčení. Její postavu v polovině natáčení odstranili. Zahrála si servírku v Grease Live (2016), což bylo televizní zpracování.

Čtěte také: Nicka Slaughtera byste 30 let od natáčení Vražedného pobřeží nepoznali. Jak dnes žije?

V roce 2003 se uvažovalo o třetím filmu Pomáda a herečka se o projekt velmi zajímala, nakonec z natáčení sešlo.

 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Další články z rubriky Muzikály

Nejlepší filmy s tématikou klasické hudby

Nejlepší filmy s tématikou klasické hudby

Milovníci klasické hudby u těchto snímků skutečně zajásají. Podívejte se na naše tipy, které vás dokonale nadchnou.

Hudební filmy “zlatých šedesátých” - první muzikál, westernová parodie či písničková satira

Hudební filmy “zlatých šedesátých” - první muzikál, westernová parodie či písničková satira

Muzikály byly v šedesátých letech v módě a ani českému prostředí se nevyhnuly. Šedesátá léta se nesla ve znamení Semaforu a pod jeho taktovkou vzniklo několik kvalitních písničkových filmů. Nová vlna přinesla absurdní humor ve westernové hudební parodii a objevil se skutečně první filmový muzikál.

Starci na chmelu (1964): Kam zavál čas představitele hlavních rolí nejslavnějšího českého muzikálu
80%

Starci na chmelu (1964): Kam zavál čas představitele hlavních rolí nejslavnějšího českého muzikálu

První láska dvou sedmnáctiletých studentů Hanky a Filipa se odehrává na chmelové brigádě. Jejich romantický vztah se stává středem zájmu všech spolužáků, zejména rafinovaného Honzy, který chce Hanku jen pro sebe. Na pozadí jejich platonické lásky se odehrává mezigenerační konflikt odlišného pojetí morálky, který vyústí ve vyloučení studentů.

5 nejoblíbenějších záznamů z koncertů. Pojďte si dát pořádnou porci muziky

5 nejoblíbenějších záznamů z koncertů. Pojďte si dát pořádnou porci muziky

Koronavirová nákaza zamávala s produkcemi filmařů i hudebníků. Pojďte se s námi podívat na přehled nejoblíbenějších záznamů z koncertů. Je tam i váš favorit?

Bídníci: Proč při natáčení všude smrděly mrtvé ryby a kvůli které herečce Hugh Jackman přijal hlavní roli?
73%

Bídníci: Proč při natáčení všude smrděly mrtvé ryby a kvůli které herečce Hugh Jackman přijal hlavní roli?

Kdo by neznal román od Victora Huga, který si získal na popularitě mezi režiséry. Inspektor Javert je toho názoru, že každý zlodějíček zůstane zlodějíčkem navždy. A tak se pověsí na propuštěného Jeana Valjeana, který ho však vždy nějak setřese, a nakonec žije pod změněnou identitou.


Další články z rubriky Muzikály