V seriálu Jake a tlusťoch lámal ženská srdce jako neodolatelný soukromý detektiv. Dnes byste Joea Pennyho nepoznali
Foto: Vladimir Yazev / Shutterstock.com

V seriálu Jake a tlusťoch lámal ženská srdce jako neodolatelný soukromý detektiv. Dnes byste Joea Pennyho nepoznali

Celkem 5 let hrál Joe Penny fešáka Jakea Stylese, soukromého detektiva pracujícího pro „tlusťocha“ J. L. McCaba. Tímto seriálem se stal populárním hercem a miláčkem ženských i mužských fanoušků seriálu. I o 30 let později se věnuje herectví, a to především v televizních produkcích.

Dětství a první herecké role

Joe Penny se sice narodil v Londýně, jeho otec je ale Američan a jeho matka se narodila v Itálii. Rodina se odstěhovala do města Marietta v americkém státě Georgia. Po rozchodu rodičů se s matkou odstěhoval do Kalifornie. Do věku osmnácti let se mohl stát profesionálním hráčem amerického fotbalu, pak se ale rozhodl pro herectví.

Čtěte také: Brýlatá šprtka Andrea Zuckerman z Beverly Hills 90210 je dnes šmrncovní baba a z celé seriálové party to dotáhla nejdál

Svou první roli dostal roku 1977 v seriálu „The Hardy Boys“, ale v Americe se proslavil až s jeho dalším seriálem „The Gangster Chronicles“ (1981). Díky tomuto seriálu se dostal do oblíbeného akčně-kriminálního seriálu „Riptide“, kde hrál soukromého detektiva Nicka Rydera. Díky velkému úspěchu a jeho značné popularitě jako detektiv dostal později další, docela podobnou nabídku v seriálu „Jake a tlusťoch“.

Na velkém plátně zřídkakdy, v televizi velmi často

Joe Penny se etabloval jako televizní herec, do kina ale zavítal jen příležitostně. Navíc nedokázal ve filmech navázat na úspěšnost z televize. Thriller „Ďábelská hra“ z roku 2000 byl extrémní propadák, o dva roky později natočený „Malý jednorožec“ taky nedokázal přesvědčit.

Čtěte také: Jaký byl další osud Donny z Beverly Hills 90210? Otec ji vydědil, protože moc utrácela

Co se týče televizních filmů, začíná situace vypadat hned o něco lépe. Penny se objevil ve všech dílech filmové řady „Jane Doeová“ (2005–2008). Herec patří mezi tzv. epizodní herce. To znamená, že bývá využíván např. v kriminálkách pro roli vraha. Takhle se již objevil v „Kriminálce Miami“, „Kriminálce Las Vegas“, nebo v „Odložených případech“.

Zatím poslední roli si zahrál roku 2016 ve snímku „The Last Night Inn“. Od té doby se spíše soustřeďuje na hudbu (především rock) a žije se svou manželkou ve velkém domě v Los Angeles.  

Čtěte také: Jessica Fletcherová ze seriálu To je vražda, napsala letos oslaví 95. Jako mladou začínající herečku byste jí nepoznali

 
 
 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy