V pondělní Ulici se Irena vrátí do práce a vyžvaní Soně detaily o bouřlivém vztahu Magdy a Prokopa

V pondělní Ulici se Irena vrátí do práce a vyžvaní Soně detaily o bouřlivém vztahu Magdy a Prokopa
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Irena věří, že je připravená znovu čelit pracovním povinnostem. Místo školy se ale bude věnovat spíše drbům, když zjistí, že Soňa má trápení s Prokopem. Ten chlap je skvělý kolega a kamarád, avšak pro vážný vztah absolutně nepoužitelný. Soňa se o něm dozví nečekané podrobnosti.

Upovídaná Irena inspiruje Soňu ke lsti

Po pár dnech volna se paní ředitelka objeví v pondělí ve škole, k velkému překvapení Magdy a hlavně Soni, jíž nejspíš vyhovovalo, že mohla všechno řídit na vlastní pěst. Irena zatím trvá na tom, že když už se jednou rozhodla být pracující mámou, musí to zvládnout. Všimne si, že Soňu něco trápí, a ta jí přizná, že nějak spadla do vztahu s Prokopem, který oba původně brali za spíše nezávazný.

Irenu to nepřekvapí. Řekne Soně, že Prokop je naprosto nevhodný pro vztah, a hned jí také vysvětlí, proč si to myslí. Vlastně své zástupkyni vyslepičí všechno o dramatické historii Magdy a Prokopa, o tom, jak Magda zrušila svatbu, jen aby mohla být s mužem, který se netoužil sestěhovat ani zakládat rodinu, zkrátka nebyl připravený na závazky.

Soňa se Prokopovi omluví za tuhle páteční hádku.
Soňa se Prokopovi omluví za tuhle páteční hádku. | Zdroj: TV Nova

Irena vyjádří názor, že by Soňa měla celý vztah ukončit, než to začne být pro oba bolestné. Ona však naopak vezme její slova jako výzvu a prohlásí, že problém možná nikdy nebyl v Prokopovi, ale v ženách, s nimiž chodil. Dokonce ji napadne výtečná lest, jak v něm znovu vzbudit zájem a žárlivost.

Když se jí Prokop zeptá, co dělá večer, Soňa mu namluví, že má domluvenou večeři s manželem. Musí prý kvůli Erikovi využít toho, že je v dobré náladě. Prokop nedá nijak zvlášť najevo, že by byl proti tomu, přesto je zřejmé, že se mu ta představa moc nezamlouvá. Soňa ho pozve k sobě do pracovny alespoň na odpoledne. Tam se mu pak omluví za své chování v pátek, kdy se více zajímala o práci a kritizování druhých, místo aby se soustředila na Prokopa. Tím ho uchlácholí, ale na jak dlouho?

Matěj zklame Magdu a řekne jí něco hodně nepříjemného

Matěj Dvořák si po začátku vyučování poběží na chodbu vyřídit důležitý telefonát. Když ho Magda později začne shánět, s nadšením jí oznámí, že se jeden kluk zranil při tréninku na trampolínách. To samozřejmě není radostná zpráva, ale Matěj díky tomu získá příležitost zase trénovat v týmu, i když možná jen dočasně. Dostane se mu šance ukázat, že na to má. Aby ale vůbec stíhal, bude muset zrušit doučování, na němž se s Magdou a spolužáky domluvil.

Jeho rozhodnutí se Magdě ani trochu nelíbí. Měli dohodu a nelze přece něco jen tak zrušit proto, že se člověku zrovna naskytlo něco lepšího. Obzvlášť v době, kdy spolužáci na Matějovu pomoc spoléhají. On teď ale místo toho, aby paní profesorce vyšel vstříc, vypustí z pusy něco, co ji hodně zamrzí. „Není příjemné, když se na vás vykašle někdo ve chvíli, kdy ho nejvíc potřebujete, že?“

K Soně by si to asi nedovolil, ale na Magdu bude Matěj drzý.
K Soně by si to asi nedovolil, ale na Magdu bude Matěj drzý. | Zdroj: TV Nova

I když ho Magda upozorní, že to přehnal, následně se svěří kolegům a uzná, že mladík má v jistém směru pravdu. Jeho přístup ale není správný. Jak to s ním nakonec dopadne? Bude úspěšný ve sportu, který miluje, nebo se dočká velkého zklamání?

Zdroj článku:
  • Autorský text