Dnes v Ulici: Hynek nechce, aby se mu Jirka pletl do výchovy a Magda si neváží Prokopových rad

Dnes v Ulici: Hynek nechce, aby se mu Jirka pletl do výchovy a Magda si neváží Prokopových rad
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Jirka se sejde s Hynkem, aby mu vysvětlil, že s ním nehodlá ani válčit, ani mu podrývat autoritu. Jeho dobře míněné argumenty však nepadnou na úrodnou půdu. Hynek je skálopevně přesvědčen o vlastní pravdě a nehne s ním nic. Zatvrzelá je také Magda, která si stojí za svým a ignoruje Prokopovy rady.

Jirkův marný pokus udobřit se s Hynkem

Jirkovi už od pátku připadá, že s ním má Hynek nějaký osobní problém. Rád by si to vyjasnil z očí do očí, a tak se rozhodne s Hynkem sejít. Gábině se to nezdá rozumné. Dobře ví, že její bývalý partner a Šimonův táta zná jen jeden názor – svůj vlastní. Nic jiného prostě nepřijme. Jirka se přesto nevzdává a zavolá mu, aby si s ním domluvil schůzku.

Jirka podle Hynka kazí Šimonovi charakter.
Jirka podle Hynka kazí Šimonovi charakter. | Zdroj: TV Nova

Hynek je tou dobou zrovna ve škole, kam doprovází Šimona. Zároveň si na něm vynutí omluvu za zpackaný víkend. Hynkovi se ani trochu nelíbí, že jeho zhýčkaný synek jenom bere, aniž by někdy dával něco nazpátek. Každý mu vždycky ve všem vyjde vstříc, ale on neobětuje nikdy nic pro dobro ostatních. Šimon si uvědomuje, že je na tom něco pravdy, a omluví se.

Ještě před setkáním s Hynkem se Jirka zastaví v Coolně. Ve snaze rozmluvit Tomáška ohledně případu, který se redaktora osobně dotýká, si s ním dá jednoho panáka. Neměl to ale dělat, protože později z něj Hynek ucítí alkohol a samozřejmě si hned poběží postěžovat Gábině, že Herman zase chlastá. Jejich schůzka dopadne asi tak, jak se dalo čekat. Jirka nechce s Hynkem bojovat ani mu podrývat autoritu, ale Hynek má pocit, že přesně to se celou dobu děje.

Nechce, aby Jirka zasahoval do Šimonovy výchovy, kupoval si ho atraktivní jízdou na motokárách a kazil mu charakter. Takže se bohužel neshodnou.

Prokopova těžce zkoušená trpělivost

Dvořákovi nemají podepsaný souhlas na exkurzi a jejich táta je zase na cestách. Magda mu zavolá a domluví se s ním na zaslání ofoceného podpisu, ale s tím se Prokop nespokojí. Znovu a znovu se paní ředitelku snaží přesvědčit, že by ohledně bratrů Dvořákových měla podniknout důraznější kroky. Není přece možné, aby takhle často zůstávali bez dohledu. Magda trvá na tom, že kluci jsou zodpovědní a schopní postarat se o sebe sami.

Svědkem nekonečného dohadování se stane Irena, která se tentokrát postaví na stranu Prokopa. Kdyby záleželo na ní, uvědomila by sociálku. Ta má s podobnými záležitostmi zkušenosti a jistě by věděla, jak je správně řešit. Zavolat na Dvořákovy sociálku, jen aby byla z obliga, ale připadá Magdě jako alibismus.

Ireně neunikne, že to vlastně celé vypadá, jako by se Magda záměrně stavěla proti Prokopovi. Zatímco mladá ředitelka má dojem, že ji její partner a zástupce jen kritizuje bez jakéhokoli konstruktivního návrhu, Irena takový pocit vůbec nemá. Naopak by řekla, že Prokop se upřímně snaží Magdě pomáhat.

Naneštěstí fakt, že Magda se dokáže řídit jen vlastními pocity, aniž by brala ohled na jeho názory, zapříčiní, že se Prokop naštve a urazí. Je přesvědčený, že ho Magda ustavičně komanduje a i doma s ním mluví jako s podřízeným. Měli být přece parťáci, ale poslední dobou se vše točí kolem ní a jeho to přestává bavit…

Zdroj článku:
  • Autorský text