Simona Lewandovská jak ji neznáte. Divoká a nezkrotná dračice bude řádit na zámku Kostka

Simona Lewandovská jak ji neznáte. Divoká a nezkrotná dračice bude řádit na zámku Kostka
Volné pokračování dobrodružného života rodiny Marie Kostkové se vrací. Režisér Jiří Vejdělek právě dotočil film Aristokratka ve varu, který navazuje na zfilmovaný příběh Poslední aristokratka z roku 2019, který vzešel z knihy spisovatele a kastelána Evžena Bočka.

Během měsíčního natáčení štáb zavítal na zámky Milotice, Lemberk a Rájec nad Svitavou. Hvězdou filmu je poněkud živelná Deniska, která se přihrne na Kostku jako vichřice. Deniska je dcerou právníka Bendy (Vojta Kotek) a zahrála si ji Simona Lewandovská.

Pro mladou herečku, která se dostala do povědomí diváků jako tichá a neprůbojná prodavačka Alenka ve Zlaté labuti, to bylo rozhodně vítané zpestření její dobře rozjeté kariéry.

Potřeboval jsem najít pořádnou vichřici, a nakonec se mi to mezi dvě stě dívkami podařilo. Dnes už můžeme říct, že role Denisky se naprosto skvěle ujala Simona Lewandovská. Její tak trochu neukočírovatelná postava rodině Kostkových a zámeckému personálu pořádně zamotá hlavu,

vysvětlil režisér snímku Jiří Vejdělek.

Sympatická blondýna, která rozvíří zažité pořádky seriálového zámku Kostka uvedla, že zkoušela štěstí v castingu na roli Marie Kostkové už před pěti lety, ale roli získala Yvona Stolařová. Nakonec je raději, že dostala možnost vytvořit Denisku, která je trošku „vetřelkyní“ na zámku a ostatním bude chvíli trvat, než si na její temperament zvyknou.

Simona měla na začátku natáčení trochu trému, protože herci už tvořili sehranou partu, ale nakonec pěkně zapadla a pochvalovala si, jak na ni byli všichni hodní. Z nové postavy byla nadšená i Yvona Stolařová, protože měla na natáčení vrstevnici, a navíc se už se Simonou znala.

personál zámku Kostka
personál zámku Kostka | Zdroj: Evolution Films / Zuzana Panská

V pokračování se opět objeví i mladý aristokrat Max v podání Zdeňka Piškuly, který naprosto chápal těžké začátky Marie po příchodu na zámek Kostka, protože on sám prožil také zajímavý příběh.

Na Kostce budou stále pobývat i rodiče Marie, které si zahráli Tatiana Dyková a Hynek Čermák, zábavná hospodyně Eliška Balzerová, která holduje s nadšením domácímu likéru, kastelán a komorník Martin Pechlát a údržbář Pavel Liška.

Kromě Denisky děj osvěží i další nové postavy. Místní chiropraktičku Vostrou si zahrála Petra Nesvačilová, která tvoří pár s podpantoflákem Švábem v podání Tomáše Jeřábka.  

Děj se bude opět točit kolem peněz, které rodina potřebuje na údržbu rozpadajícího se rodinného sídla. Davy turistů, které navštěvovaly zámek kvůli staré kletbě, se pomalu vytrácí a je třeba vymyslet, jak přijít k penězům. Možná to nakonec zachrání Deniska.

(Distribuce Falcon 2024, produkce Evolution Films, koproducenti ČT a PubRes)

Zdroje článku: