Tenhle film Netflix dlouho schovával, ale letos se (možná) konečně zveřejní… Anebo ne?

Tenhle film Netflix dlouho schovával, ale letos se (možná) konečně zveřejní… Anebo ne?
Na skandální životopisný film o Marilyn Monroe „Blonde“ s Anou de Armasovou v hlavní roli čekáme již několik let – a Netflix tento film z roku 2019 prostě nechce zveřejnit. Nyní režisér Andrew Domini trochu promluvil o filmu a o možné premiéře.

Strach před skandálem

Přestože byl film natočen už v roce 2019 (tedy v té krásné době před pandemií) a premiéra byla již plánována na oscarovou sezónu 2020, stále není ani stopy po dlouho očekávaném (skandálním) dramatu o herecké legendě a sexuální ikoně Marilyn Monroeové. „Blonde“ dokonce chybí ve velkém náhledu Netflixu na celý filmový rok 2022. Proč tomu tak je? Přece jen se jedná o pro diváky atraktivní snímek od hvězdného režiséra Andrewa Dominika.

Údajně byla první verze pro Netflix příliš extrémní a strach ze skandálu byl hodně velký – Blonde dokonce získala v Americe stejné věkové doporučení jako velmi silné pornografické snímky. To se Dominikovi nelíbilo, a proto se filmaři pokoušeli nějak upravit vzhled filmu, aby byl trochu odlehčený. Další teorie souvisí s tím, že Ana de Armasová má silný kubánský akcent, který byl potřeba předabovat.  

Jako auto bez brzd

Ale co je mnohem zajímavější než důvody dlouhého dočasného uskladnění v skříňce hanby Netflixu? To, jak ten film vlastně celkově vypadá – a o tom nyní promluvil sám Andrew Dominik.

„Film využívá všechny obrazy, které o Marilyn Monroeové znáte – její filmy, fotografie z jejího života. Ale mění význam těchto obrazů v souladu s jejich vnitřním dramatem. Jde tedy o jakýsi film o podvědomí. A je to tragédie. Příběh nechtěného dítěte, které se stane nejžádanější ženou planety. A pak se s tím vším musí vypořádat. Je to tak trochu noční můra. Je to o tom, jaké to je být v autě bez brzd – prostě jede rychleji a rychleji a nejde zastavit.

Je možné, že by se Netflix odhodlal ukázat film na konci letošního roku. Jestli se to ale skutečně stane, to nám ukáže čas.

Zdroj článku: