Do hereckého nebe odešly dvě skvělé osobnosti, které spojoval seriál Ulice

Do hereckého nebe odešly dvě skvělé osobnosti, které spojoval seriál Ulice
Jediná spravedlivá věc na světě je to, že každému ten čas ubíhá stejně. Nikdo z nás si nemůže koupit další roky života. V poslední době si herecké nebe vzalo dva skvělé herce.

Slovenský herec Andrej Hryc

Už od jara minulého roku, tedy necelý rok, bojoval s vážnou nemocí, a to akutní leukémií. Svůj boj bohužel ve věku 71 let v noci ze soboty na neděli 31. ledna 2021 prohrál.

„Dnes v 3:13 mě opustil nejdůležitější muž mého života,“ napsala v neděli ráno jeho dcera Wanda Hrycová na Instagram.

V roce 1971 absolvoval herectví na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Po studiu nastoupil do Státního divadla v Košicích, od roku 1981 se stal členem Nové scény v Bratislavě.

Českým divákům se představil ve filmu Příběh kmotra v roli Farkaše. Někteří z nás si ho vybaví z filmu Bastardi 2. V roce 2014 se objevil v českém filmu Hodinový manžel, který pojednává o přátelství čtyř mužů. Mezi českými diváky je velmi známý díky roli Borise ve známém seriálu Ulice.

Čtěte také: Ulice slaví 15 let: Postavy, které vydržely od první série

Vedle herectví se také věnoval podnikání. V roce 1989 založil nezávislé rádio Twist. Pracoval také jako poradce slovenského ministra kultury.

Hana Maciuchová – nejlepší herečka za rok 2008 a 2009

Narodila se v roce 1945 ve Šternberku. Byla členkou Studia při Divadle Oldřicha Stibora v Olomouci.

Čtěte také: Ulice je zpátky. Proč scenáristé "zabili" postavu Světlany a kdo z první série se vrátí

Poprvé se na obrazovkách objevila v roli dcery Nely ve filmu Organ. V roce 1980 si zahrála v komedii Prázdniny pod psa, kde ztvárnila maminku Jaru Mrázovou.

Často se také objevovala v televizních seriálech. V roce 1975 to byli Chalupáři, o dva roky později Nemocnice na kraji města. Dlouhou dobu hrála profesorku Miriam Hejlovou v seriálu Ulice.

Zemřela ve věku 75 let 26. ledna 2021 v Olomouci na rakovinu slinivky.