Ulice je zpátky. Proč scénáristé "zabili" postavu Světlany a kdo z první série se vrátí
Foto: Hermina Press

Ulice je zpátky. Proč scénáristé "zabili" postavu Světlany a kdo z první série se vrátí

Ani koronavirus oblíbenou televizní stálici nezastavil. Seriál Ulice se vrátil na obrazovky. Na co se v nových dílech můžeme po tak trochu nedobrovolné přestávce těšit?

Ulice je zpátky. Proč scénáristé "zabili" postavu Světlany a kdo z první série se vrátí Další fotografie v galerii >

Ulice zpátky na obrazovkách

Ulice se vrátila po pravidelné letní pauze do klasického podvečerního vysílacího schématu už 17. srpna.

Letos se oblíbený seriál musel vyrovnávat s poněkud delší pauzou. Navázal totiž na původní díly odvysílané už na jaře. TV Nova tehdy musela natáčení přerušit pod vlivem koronavirové pandemie.

Čtěte také: Ordinace v růžové zahradě 2 se vrací na obrazovky a diváky čeká spousta změn. Novou postavu ztvární oblíbená moderátorka

Šestnáctá série tak odstartovala netypicky. Oblíbení hrdinové se na obrazovky vrátili a rovnýma nohama vpadli do velikonočních příprav, diváci se tak budou muset připravit na to, že Ulice kvůli svému zpozdění bude ještě nějakou dobu reálný časový horizont „dohánět“.

Dramatický odchod

Jednou z nejsmutnějších událostí 16. sezóny je bezesporu pohřeb Světlany Nyklové. Její představitelka Tereza Bebarová v Ulici působila 15 let. Proslýchalo se, že herečka byla odejita kvůli svému působení v pořadu Peče celá země na konkurenční televizi. Produkce seriálu však uvedla, že herečka si přála se více věnovat rodině, což se s natáčecím schématem dále neslučovalo.

S oblíbenou postavou se diváci musejí rozloučit, Ulice se však také dočká nových přírůstků, konkrétně Klímovi. Dějem zamíchají Bářini příbuzní, konkrétně rodiče Iva a Vítek a mladší sourozenci. Herec Ondřej Studénka se objeví jako učitel Prokop Junek.

Staronové postavy

Lehké to nebude mít Tomáš Jordán a Magda. Vážná nemoc Zdeny Procházkové, Magdiny maminky, se totiž zhoršuje velmi rychle. Ne všechny osudy však budou podobně dramatické. Scénáristé si připravili také dvě svatby a v ději se objeví i jedno miminko. Štěstí se konečně dočká i Anička, která má za sebou vztahové kotrmelce.

Kromě úplných novinek zažije Ulice také návrat staronových postav. Těšit se tak diváci opět můžou na setkání s Janou Sovákovou alias Ingrid a Jana Teplého, který si zahrál postavu Pavla Millera.

DOPORUČUJEME

Novinky