Devadesátky: Přibližně dva miliony diváků si vychutnává každou epizodu nového českého seriálu

Devadesátky: Přibližně dva miliony diváků si vychutnává každou epizodu nového českého seriálu
84%
Kriminální seriál se trefil do vkusu českého diváka. Nová minisérie Devadesátky od slovenského režiséra Petera Bejbaka je v záplavě současných seriálů jako zjevení.

I přes spojitost s povedeným seriálem Případy 1. oddělení, nebylo úplně jisté, zda se dočkáme opět kvalitní a poutavé podívané. Naštěstí po prvním slabším dílu se nenechali diváci odradit a seriál se pěkně rozjel. Před očima diváků ožívají v mladším provedení postavy, které je provázely v úspěšném krimi seriálu Případy 1. oddělení.

Kryštof Bartoš jako poručík Kozák, Zdroj: Archiv ČT / Petr Cepela

Mohou tak vidět mladšího por. Tomáše Kozáka (Kryštof Bartoš), kterého si v pozdější době zahrál sympaťák Ondřej Vetchý. Určitě potěší i kpt. Plíšek (Martin Finger), jehož starší podobu si s grácií zahrál Boleslav Polívka. A pak je zde npor. Korejs (Robert Mikluš), ze kterého se později v podání Miroslava Hanuše stane trochu nepříjemný vedoucí 1. oddělení.

Kromě důvěrně známých policejních postav, před diváky ožívají také známé postavy z české kriminální scény, které ve své době plnily titulní stránky všech novin.

Devadesátá léta patří k nechvalné etapě naší historie a i teď, s odstupem je vidět, jak složité v té době bylo pro obyčejné policisty darebáky pochytat a jak děsivou rychlostí se u nás rozmohla mafie, jako by jen tiše dřímala a čekala na svou příležitost.

Jedna z nejzajímavějších záporných postav, která se v seriálu objevila, je určitě majitel Discolandu Silvie Ivan Jonák, kterého naprosto geniálně ztvárnil Michal Novotný. A stejně tak je třeba pochválit maskéry, kteří jeho podobu vytvořili tak, že není sebemenších pochyb, koho představuje. Navíc Michalovi role opravdu sedla.

Co na to říká sám herec a jak si úspěch užívá, si můžete sami poslechnout.

Přestože část scénáře psal vlastně život sám, tak Josef Mareš a Matěj Podzimek, kteří skutečnost převedli na papír pro Petera Bejbaka, odvedli skvělou práci a je jen škoda, že se natočilo jen 6. dílů.

Seriál Případy 1. oddělení by si zasloužil nejen prequel, ale další sérii se starou dobrou mordpartou, kde by rozhodně neměl chybět por. Vítězslav Sršeň.

Pokud jde o sledovanost, tak seriál Devadesátky se hravě vyrovnal v oblíbenosti druhé sérii Případů 1. oddělení, která měla sledovanost 1,6 až 1,9 milionů diváků každou epizodu. Devadesátky mají podle mediaguru.cz sledovanost pohybující se kolem 2 milionů diváků každou epizodu.

 

Zdroj: