Zemřel Ladislav Potměšil, všemi oblíbený a empatický doktor Čížek z Ordinace v růžové zahradě

Zemřel Ladislav Potměšil, všemi oblíbený a empatický doktor Čížek z Ordinace v růžové zahradě
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Ladislav Potměšil ztvárnil nespočet krásných rolí, které si budou diváci pamatovat navždy. Bohužel ho již v žádné nové neuvidíme. Pan Ladislav Potměšil, vynikající filmový i seriálový herec, dlouholetý člen Divadla na Vinohradech, včera ráno prohrál svůj boj s rakovinou.

Ladislava Potměšila si asi nejvíce vybavíme v komických rolích. A přitom je dokázal ztvárnit s takovou afektovanou vážností. Vzpomeňme třeba na toho nejdrsnějšího českého kovboje, majora Maisnera z filmů Byl jednou jeden polda, který miloval a sloužil své zemi po vzoru amerického filmu Policejní akademie. 

Jako cholerický otec Rudolfa Hrušínského nejmladšího v Discopříběhu byl nepřekonatelný.  

Ke štěstí a klidu mu chyběla jeho žena a novou se snažil najít ve druhém dílu tohoto filmu s nestárnoucími skladbami Michala Davida. 

V osobním životě žádnou osudovou již hledat nemusel. Dlouhá léta byl šťastně ženatý s Jaroslavou Brouskovou, dcerou Otakara Brouska staršího a sestrou Otakara Brouska mladšího, se kterou má dva syny. 

Zdroj: Pavel Gwužď / Nextfoto

 Vážnější a smířlivější roli dostal coby postarší empatický doktor Čížek v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kterou ztvárňoval po tři roky. 

Zdroj: