Rocky Balboa: Legenda „italský hřebec“ se vrací zpět do ringu
77%
Foto: www.shutterstock.com

Rocky Balboa: Legenda „italský hřebec“ se vrací zpět do ringu

Rocky Balboa: Legenda „italský hřebec“ se vrací zpět do ringu Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Stáří se nevyhýbá ani takové legendě, jakou je Rocky Balboa. Boxerské rukavice už dávno pověsil na hřebík a místo boxu vypráví své historky návštěvníkům v jeho restauraci. Osud k němu nebyl moc příznivý, svou milovanou Adrian ztratil v předešlých dílech a jeho syn je s ním v minimálním kontaktu.

Rocky má opět možnost souboje s úřadujícím šampiónem Masonem Dixonem. Podaří se dvakrát tak staršímu Rockymu nad šampiónem vyhrát? Nebo vyhraje ten největší zápas v životě - usmíření se svým synem?

Realizace filmu trvala deset let

Je neskutečné, jak se z nevinného prvního dílu stal fenomén, který zasáhl všechny věkové kategorie. I sám Sylvester Stallone je na svůj šestý díl pyšný, protože mu trvalo šest dlouhých let, než někoho přesvědčil, aby snímek natočil. Ovšem natáčení se neobešlo bez komplikací. Jednou z nich bylo místo, kde Sylvester natočí závěrečný zápas. S tímto problémem mu pomohla stanice HBO, jenž živě vysílala souboj mezi Bernardem Hopkinsem a Jermainem Taylorem. Sylvester se chopil šance, před zápasem a po jeho konci pokračoval v natáčení. Zajímavostí je, že když ho diváci uviděli v ringu, okamžitě skandovali „Rocky“. Sylvester tak ušetřil za komparzisty v hledišti.

Nesmyslné požadavky Carla Weatherse

Pamatujete na Apolla Creeda, který během zápasu s ruským zápasníkem Dragem zemřel? Jeho představitel Carl Weathers o roli tak usiloval, že se se Sylvesterem nakonec nepohodl – na to zakázal ve filmu použít jeho archivní záběry. To však ničemu nevadilo, protože film nakonec vydělal něco málo přes 70 milionů dolarů, když rozpočet činil necelých 25 milionů dolarů.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy