Ve čtvrteční Ulici napráská soudce alkoholika Šimona a Milena se ocitne v nemilosti dozorčí rady

Ve čtvrteční Ulici napráská soudce alkoholika Šimona a Milena se ocitne v nemilosti dozorčí rady
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Šíma prozvrací celou noc, a i když se dušuje, že nic nepil, soudce ho bude dál podezírat ze lži. Přesto se o něj bude starat až do rána. Mezitím čelí Milena hněvu ze strany Slávka a ostatních členů rady kvůli nekvalitnímu kladivu, za něž utratila hříšné peníze a bez jakéhokoli dokladu.

Jirka a Gábina Šímovi věří, ale pan soudce ne

Ze středy na čtvrtek stráví Herman noc u Šimona, aby na něj dohlížel poté, co se dle jeho názoru intoxikoval alkoholem. Pochopitelně nezaváhá a při první příležitosti napráší nezodpovědného kluka Jirkovi. Ten poděkuje tátovi, že se o něj postaral, a pak si se Šímou krátce popovídá. Chlapci je tak špatně, že skoro ani neudrží hlavu nahoře, jen leží v posteli a zoufá si. Přesto stačí odpřisáhnout Jirkovi, že předchozího dne neměl ani kapku alkoholu. Připouští, že to tak vypadá, když navíc Kolda přinesl láhev s sebou, ale nakonec se z ní nenapil nikdo. Určitě se jedná o otravu kebabem, protože padli za vlast všichni kluci, ale Valerii, která jediná jedla pizzu, nic nebylo.

Svého herního večírku budou kluci hořce litovat.
Svého herního večírku budou kluci hořce litovat. | Zdroj: TV Nova

Jirka Šímovi věří, koneckonců by mu nebylo z trochy alkoholu tak zle, aby zvracel celou noc. To by se musel opít natolik, že by se snad ani nedokázal odpotácet na toaletu. Uvěří mu také Gábina, která se vrátí z Berlína s nepořízenou, poněvadž se jí opravdu nechce vrážet 60 000 Kč do jedněch svatebních šatů, jakkoli jsou krásné. Zkoušení róby ji ovšem přivedlo na jiný zajímavý nápad. Když se ujistí, že Šimon je z nejhoršího venku, pokusí se celou situaci vysvětlit i Hermanovi. Mladíkovi totiž vadí, že si pan soudce nadále myslí, že se opil. Ačkoli ho zřejmě považuje za nespolehlivého puberťáka, opravdu pěkně o něj v noci pečoval, každou chvíli k němu vstával, aby se ujistil, že je v pořádku.

Za to je mu Gábina samozřejmě vděčná a nechce mu ani nasazovat psí hlavu, avšak svěří se Jirkovi, že jí připadá, jako by je soudce neustále posuzoval a oni z toho nevycházejí právě nejlépe. Jirka ji ale ujistí, že v jeho očích se mu stejně nikdo nevyrovná. Udělat na Hermana staršího dobrý dojem, to vážně není jednoduché.

Radek členem dozorčí rady a Milena vzteky bez sebe

Radek dosáhne svého a po domluvě s jiným členem získá jeho křeslo v dozorčí radě – k velké nelibosti Mileny Pumrové. Té pravděpodobně skončí zlaté časy, kdy si mohla v neziskové organizaci dělat všechno podle sebe, včetně zacházení s firemními financemi.

Dozorčí rada v čele se Slávkem totiž vzápětí nadhodí ošidné téma bouracího kladiva, které Milena údajně koupila na internetu za 20 000 Kč, ačkoli ten opotřebovaný šmejd nemůže mít větší hodnotu než 5 000 Kč. Co je horší, nemá k němu ani fakturu, takže záruka, že se přístroj nerozsype a peníze budou navráceny, není žádná. Kromě toho Radek podotkne, že se jedná o nelegální nakládání s penězi Druhé šance, a tím Milenu vytočí na maximum.

Ublížená, že s ní kolegové takhle jednají, se sebere a odejde, načež si koupí kabelku, aby si udělala radost. Do hospody za ní přijde Herman starší, a tak si popovídají nejen o Šimonově nevolnosti, ale také o Jirkově oddanosti rodině. Milena ho před soudcem vychválí až do nebes.

Zdroj článku:
  • Autorský text